reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Mission E Concept
Porsche Mission E Concept
Porsche Mission E Concept
porsche
Porsche Mission E Concept

Geleceğin elektrikli otomobili: Porsche Mission E [Video]

Porsche, ilk tamamen elektrikli ve dört koltuklu spor otomobil konseptini Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gün ışığına çıkardı. Tesla’nın Model S modelini hedef alan Mission E isimli otomobil, uzun menzili ve hızlı şarj yeteneğiyle tüm dikkati üstüne çekiyor.

600 beygirlik bir motordan güç alan otomobil, saatte maksimum 250 kilometre hıza ulaşabiliyor. 3,5 saniyede saatte 100 kilometre ulaşabilen Mission E, tam şarj edildiğinde yaklaşık 500 kilometre yol kat edebiliyor. Bünyesinde barındırdığı 800 voltluk turbo şarj sistemi sayesinde otomobilde kullanılan pil 15 dakikada yüzde 80 şarj oranına ulaşıyor. Otomobilin dış kısmında yer alan ekran üzerinden ise şarjla ilgili bilgilere ulaşmak mümkün.

Tasarım olarak 918 tarzında fütüristik bir Panamera ve yeni nesil Star Wars Stormtrooper kaskından ilham alan Mission E’nin iç mekanında kavisli bir OLED ekran bulunuyor. Otomobille ilgili bilgiler bu ekran üzerinden kullanıcılara aktarılıyor. Otomobilde aynı zamanda göz takip sistemi ve arka görüş aynasına yerleştirilen bir kamera da yer alıyor. Bu kamera yardımıyla otomobilin sürücülerin ru halini tespit edebileceği ve bu bilgiyi gösterge paneli üzerinden paylaşacağı dile getiriliyor. Porsche Mission E’de kullanılan holografik ekranın ise yolcu koltuğunda yer alacağı burada oturan kişinin bu ekran üzerinden klima, medya, navigasyon ve diğer bilgileri hızlı bir şekilde kontrol edebileceği ifade ediliyor. Şu an için konsept aşamasında olan Porsche Mission E’nin ne zaman üretileceği belli değil.

VİDEO
https://www.youtube.com/watch?v=HdYg2EPMKiI