reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Mission E
Porsche Mission E
Porsche Mission E
Porsche Mission E
Porsche Mission E
Porsche Mission E
Porsche Mission E
Porsche Mission E

Elektrikli Porsche Mission E’nin teknik özellikleri detaylanıyor

Alman otomobil devlerinden Porsche, biliyorsunuz Mission E isimli bir elektrikli otomobil geliştiriyor. Hakkında çok fazla detayın yer almadığı Porsche Mission E, görünüşe göre üç farklı versiyon halinde elde edilebilecek.

Porsche‘nin tamamen elektrikli ilk otomobil modeli olacak Mission E, şirket için büyük önem arz ediyor. Yapılan resmi açıklamaya göre 2019 yılında yollara çıkacak olan araç üzerinde tam 1.400 kişi çalışıyor. Automobile’in yeni bilgileri yayınladığı otomobil, söylendiği kadarıyla üç farklı versiyon halinde elde edilebilecek. Bunlardan başlangıç modeli 300 kW (402 beygir) gücünde olacak. Orta seviye model 400 kW (536 beygir), en güçlü model ise tam 500 kW (670) gücüyle performans tutkunlarına hitap edecek. İlginç olarak mevcut elektrikli modellerden farklı olarak tek değil çiftli vites kullanacağı belirtilen otomobil, bu sayede tam gazda hızlı vites değişikliklerine izin verecek. Üç modelini standart olarak dört tekerden çekiş sistemiyle hazırlayan Porsche, kullanıcıları en güçlü motor ile 0’dan 100 km/s hıza sadece 3 saniyede çıkartacak. Maksimum hızının ise 250 km/s olacağı belirtilen Mission E, 800 voltluk özel şarj sistemiyle 20 dakikada yüzde 80 oranında doldurulabilecek.

Porsche Mission E şirketin geleceği

Lüks elektrikli otomobil pazarının önemli oyuncuları arasında yer alacak otomobil, Porsche için çok büyük önem arz ediyor. Geliştirdiği 918 Spyder ile elektriğe ilk adımı hibrit şekilde atan şirket, MissionE ile fosil yakıtı hayatımızdan çıkarmak istiyor. İlk aşamada yılda 20 bin adet üretimi planlanan otomobil, bakalım tam olarak ne zaman yollardaki yerini alacak. Başlangıç versiyonunun fiyatı ise tahminler doğru çıkarsa 75 bin ila 80 bin dolar arasında olacak.

Video