reklamı kapat

POPÜLER

Audi E-Tron Quattro sınırları ortadan kaldırıyor [Video]

Audi sözünü tuttu ve tamamen elektrikli ilk SUV modelini Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı. Audi E-Tron Quattro Concept, 2018 yılında yollarda görmeye başlayacağımız otomobilin fragmanı niteliğinde.

Nasıl göründüğünden çok nasıl be ne kadar gittiği merak konusu olan otomobilin performans özelliklerinden bahsedelim. Audi’nin daha önceki hedefleri doğrultusunda E-Tron Quattro tam şarjlıyken sınırları ortadan kaldırırak 500 km yol katedebilecek şekilde geliştirilmiş. Bunun için üç adet elektrikli motordan güç alan otomobil 429 beygir güç üretebiliyor. İtici gücünü arkasına aldığında ise 496 beygir ve 800 Nm torka kadar ulaşabiliyor. E-Tron Quattro için belirlenen maksimum hız ise 210 km/s. Otomobilin 95 kilovat saatlik şarj ünitesi hem kablolu hem de kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Audi, 150 kW DC hızlı şarj özelliğiyle otomobilin 50 dakika şarjının tamamen dolduğunu belirtiyor.

OLED ışıklar ve tavan kısmında yer alan ve otomobile ekstra enerji sağlayan güneş paneli, E-Tron Quattro’nun ilgi çeken detayları arasında. Daha önce belirttiğimiz gibi henüz konsept aşamasında olan otomobil 2018 yılında seri üretime geçecek. O zamana kadar sizi konsept otomobilin fotoğraflarıyla baş başa bırakıyoruz.

VİDEO
https://www.youtube.com/watch?v=jFOZLrUMPIU