reklamı kapat

POPÜLER

2020 Audi e-tron Sportback
Audi
2020 Audi e-tron Sportback
2020 Audi e-tron Sportback

Audi e-tron Sportback elektrikli SUV tanıtıldı; işte fiyatı!

Tamamen elektrikli otomobil Audi e-tron SUV yalnız kalmadı. 2019 Los Angeles Auto Show kapsamında 2020 Audi e-tron Sportback tanıtıldı.

2019 Los Angeles Auto Show, elektrikli otomobil dünyası için hızlı başladı. Detaylarına aşağıdaki haberden ulaşabileceğiniz Volkswagen ID Space Vizzion sonrasında 2020 Audi e-tron Sportback de tanıtıldı. Audi e-tron SUV sonrasında firmanın üretime girecek ikinci tamamen elektrikli otomobil modeli olan Sportback, SUV formunu gerçekten sportif ve fütüristik hale getiriyor. Her açıdan kendisine baktırmayı bilen elektrikli otomobil, heybetli gövdesi ve özellikle LED aydınlatma sistemleriyle öne çıkmayı biliyor. Gelelim teknik detaylara. Açıklandığı kadarıyla model Avrupa’da sadece iki farklı versiyon halinde satılacak. Bunlar e-tron Sportback 50 quattro ve e-tron Sportback 55 quattro modelleri. Bu modeller sırasıyla 71 kWh ve 96 kWh pil paketleri üstüne kuruluyor ve 230 kW ile 265 kW güç sunuyor. Üst seviye versiyon performansı sonuna kadar açan (300 kW) özel “boost” moduyla Audi e-tron Sportback modelini 0’dan 100 km/s hıza 5,7 saniyede taşıyabiliyor. Normalde araç 6,6 saniyede 100 km/s hıza çıkabiliyor.

Gelelim bir tamamen elektrikli otomobil için en önemli detaya yani menzile. Aracın 50 quattro versiyonu yaklaşık 346 km, 55 quattro versiyonu ise 445 km yol yapabiliyor. 50 quattro’ya 150 kW DC şarj sistemi yerleştiren firma, bu sistemin aracı sadece 30 dakika içerisinde yüzde 80 oranında doldurabildiğini açıklıyor. 50 quattro ise 120 kW şarj desteğiyle donantılmış durumda. İçerisinde Audi e-tron SUV ile benzer üç farklı ekranın yer aldığı oldukça modern bir yaşam alanı sunulan elektrikli otomobil, geleneksel yerine yeni nesil kameralı ayna sistemi kullanıyor ve opsiyonel olarak Bang & Olufsen ses sistemiyle alınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Audi e-tron Sportback iddialı bir elektrikli otomobil

Kasım ayında Avrupa merkezli kayıtları alınmaya başlanacak aracın, 71 bin euro gibi yüksek bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Modelin 2020 bahar aylarında yollara çıkacağı açıklanıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da tamamen elektrikli Ford Mustang Mach E