reklamı kapat

POPÜLER

Audi e-tron SUV

Tamamen elektrikli Audi e-tron SUV’den “yüzde 85 eğimde” gövde gösterisi [Video]

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Audi, elektrikli e-tron SUV modeli için gerçekten nefes kesen bir video yayımladı.

Volkswagen grubunda 2020 itibariyle başlayacak elektrik dönüşümünün ilk adımlarından birisini atmaya hazırlanan Audi, bu açıdan tamamen elektrikli e-tron SUV modeline büyük önem veriyor. Firma bu gözde aracını gündemde tutmayı da çok iyi biliyor. Kısa süre önce yayımlanan yukarıda izleyebileceğiniz video, aracı tam yüzde 85 eğimli karlı / buzlu bir tepeye çıkarken gösteriyor. Bunun için özel modifiye edilen ve çivili lastikler ile donatılan otomobil, görebileceğiniz üzere Kitzbühel’de yer alan efsanevi Streif’e normal yolda gidercesine rahat şekilde tırmanabiliyor. Bu tepeyi aşabilen ilk tamamen elektrikli otomobil olduğu söylenen Audi e-tron SUV, arka aksında iki, ön aksında ise bir adet elektrik motoru taşıyor. Toplam 370 kW güç ve tam 8.920 Nm tork üretebilen bu özel “Quattro” temelli araç, tepeye uygun tork ayarları getiren yazılım değişiklikleri de taşıyor. Özel dış kaplamasıyla da dikkat çeken araç, 19 inç jantlar üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi e-tron hakkında bildiklerimiz şöyle;

Yaklaşık olarak 400 kilometre gibi bir menzil değeriyle yola çıkacağını bildiğimiz Audi e-tron SUV, bu konuda biraz beklentilerin altında kalıyor. Ancak firma bu durumu hızlı şarj teknolojisiyle kapatmayı hedefliyor. Araçta güç yoğunluğu 95 kWh olan bir batarya paketine yer veren mühendisler, bu paketi sadece 30-35 dakikada tamamen dolu hale getirmenin mümkün olduğunu söylüyor. Bu da gerçekten çok dikkat çekici görünüyor. Maksimumda 440 ile 500 beygir aralığında güç değerine sahip olacağı söylenen modelin hemen ardından e-tron Sportback de aileye katılacak.