reklamı kapat

POPÜLER

Audi e-tron

Gelecek deneyiminin örneği; Audi, eski model yıllı e-tron’larda güncelleme ile menzil artırdı

2019 ve 2020 model yıllı Audi e-tron 55 Quattro versiyonlarını baz alan yazılım güncelleştirmesi önemli verimlilik artışı getiriyor.

e-tron alt markası üzerinden elektrikli ürün gamını kısa sürede şekillendiren Audi, önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde satışlarının büyük çoğunluğunu bu segmentten elde etmeye hazırlanıyor. Ailenin ilk modeli e-tron SUV ile hiç fena sayılmayan bir kullanıcı kitlesine erişen marka, eski model yıllı versiyonlar üzerinden attığı son adımla kullanıcılarını memnun edecek gibi görünüyor. Yeni nesil otomobillerde görmeye alışık olduğumuz uzaktan güncelleme desteği odağında gerçekleştirilen hamleyle birlikte 2019 ve 2020 model yıllı Audi e-tron SUV modellerinde menzil artırımına gidildi. e-tron 55 quattro versiyonlarını içerisine alan güncelleştirmeyle birlikte modellerin menzillerine 20 kilometrelik ek menzil sağlanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi e-tron güncelleştirmesi ilk olarak Avrupa’da sunuluyor

Resmi kaynaklardan ilk aşamada Avrupa’daki kullanıcıların erişimine sunulacağı söylenen güncellemenin önümüzdeki günlerde Amerika’ya da gönderileceğini görüyoruz. Araç sahiplerin markanın yetkili servislerine giderek bu güncelleştirmeyi yaptırabilecek. Menzile olumlu etkiyi getiren yazılımın motor ve soğutma sistemini içerisine alan geliştirmelerle geldiğini de belirtmeden geçmeyelim. Yeni yazılımla gelen motor yönetimiyle birlikte, ön bölümdeki motorun güç aktarımı tamamen pasif hale getirilebilecek. e-tron ürün gamı standart gövde tipinin yanında Sportback üzerinden de tercih edilebiliyor. Versiyonlar ise 50 ve 55 Quattro olarak şekillenmekte.

İlginizi Çekebilir

Bu da tamamen elektrikli Ford Mustang Mach E