reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Süper Takip

Paralı özellik Twitter “Süper Takip”, iOS tarafına herkes için açıldı

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, platform içerisindeki Süper Takip dönemini iOS için herkese açtı. İşte detaylar;

Twitter, bilmeyenler için uzun süre önce Türkçe’ye “Süper Takip” olarak geçirebileceğimiz yeni bir sistem duyurdu. Bu sistem aslında direkt olarak Patreon benzeri bir altyapıyı karşımıza getirmişti.

Bu sistemde kişiler, aylık 2,99 dolar, 4,99 dolar veya 9,99 dolar vererek bir kişinin / hesabın “Süper Takipçisi” olabiliyor. Peki süper takipçilere neler sunuluyor? Bunun faydası ne oluyor?

Paralı aboneler özel içerikler, grup erişimi, destekçi rozeti, özel indirimler ve özel haber bültenleri alır hale geliyor.

Bu arada şunu belirtelim. Herkes Süper Takip sürecine dahil olamıyor. Sürece giriş için en az 10 bin takipçi gerekiyor. Aynı zamanda son 30 günde en az 25 Tweet atılması ve bunun devam ettirilmesi zorunluluğu da konulmuş durumda.

Süper Takip özelliği başta sadece ABD ve Kanada merkezli olarak kullanılabiliyordu. Bugün itibarıyla bu değişti. Artık global olarak herkes, her iOS kullanıcısı (İleride Android ve Web kullanıma çıkacak) destekli hesapların Süper Takipçisi olabiliyor. Türkiye’de abonelik süreci Apple’ın yerleşik ödeme sistemi üzerinden ilerliyor.

Bir hesabın Süper Takipçisi olmak istiyorsanız, öncelikle bu hesabı normal olarak takip etmeye başlamalı, ardından ortaya çıkan renkli “Süper Takip Et” butonuna basmanız yeterli oluyor. Süreçte farklı fiyatlar görünüyor. Örneğin bazı hesapların aylık 32,99 TL‘ye Süer Takipçisi olunabiliyor.

Twitter, en son ücretli Blue servisi ile gündemde ses getirmişti

Halen bilmeyenler için ücretli Twitter Blue nedir? Bu konuda firma kendisi tam olarak şunu aktarıyor: “Kişilere Twitter deneyimlerini bir üst seviyeye taşımaları konusunda yardımcı olmanın yeni yollarını arıyoruz ve Twitter Blue yalnızca bir başlangıç. Bu yeni aylık abonelik sayesinde kullanıcılar, kendilerinin Twitter deneyimlerini daha da kişiselleştirmesini sağlayan seçkin özelliklere özel erişim elde eder.

Twitter Blue’yu Kanada ve Avustralya’da kullanıma sunuyoruz. Bu ülkelerdeki iOS İçin Twitter kullanıcıları, Twitter Blue’yu uygulama içinden satın alabilir. Yakın gelecekte Android sürümünü, ek bölgeleri ve daha fazla seçkin özelliği görebilirsiniz.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İşte bu sistem için firma geçtiğimiz günlerde önemli bir adım attı. Artık Blue aboneleri destekli pazarlarda belirli “deneysel özelliklere” erken erişim sağlayacaklar. Yani herkese açılacak bazı özellikler, ilk olarak Blue abonelerinin denemesine açılacak.

Aktarıldığı kadarıyla Kanada ve Avustralya’daki aboneler şu an 10 dakika uzunluğunda video yükleme özelliğini (Normalde 2 dakikanın biraz üstünde) ve mesaj kutusunun en üstünde mesaj / sohbet sabitleme sisteminin aktif olarak test edebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem