reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Instagram

Twitter için Instagram bağlantılarını ön izleme özelliği geldi

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, bugün Instagram özelinde sevindiren bir adım atıklarını duyurdu.

Artık Twitter’da paylaşılan bir Instagram bağlantısının içeriğini, bağlantıyı açmadan önce görebileceksiniz. Bir güncelleme yapan sosyal medya devi Twitter, Instagram merkezli bağlantı ön izlemelerini yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz şekilde göstermeye başladı.

Uzun zamandır istenen bu özelliği getirmesi ile birçok kişiyi mutlu eden Twitter, hatırlarsınız geçtiğimiz ay Facebook ve bağlı servislerin (Instagram, Messenger, WhatpsApp) çökmesiyle bir anda herkesin odak noktası haline gelmişti.

Facebook, servisleri çalışmadığı için kullanıcıları Twitter’dan bilgilendirmiş, bu durum büyük bir dalga konusu olmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter, en son Süper Takip ile gündemimize gelmişti

Twitter, uzun süre önce Türkçe’ye “Süper Takip” olarak geçirebileceğimiz yeni bir sistem duyurmuştu. Bu sistem aslında direkt olarak Patreon benzeri bir altyapıyı karşımıza getirmişti.

Bu sistemde kişiler, aylık 2,99 dolar, 4,99 dolar veya 9,99 dolar vererek bir kişinin / hesabın “Süper Takipçisi” olabiliyor. Peki süper takipçilere neler sunuluyor? Bunun faydası ne oluyor?

Paralı aboneler özel içerikler, grup erişimi, destekçi rozeti, özel indirimler ve özel haber bültenleri alır hale geliyor.

Süper Takip özelliği başta sadece ABD ve Kanada merkezli olarak kullanılabiliyordu. Geçtiğimiz hafta itibarıyla bu değişti. Artık global olarak herkes, her iOS kullanıcısı (İleride Android ve Web kullanıma çıkacak) destekli hesapların Süper Takipçisi olabiliyor. Türkiye’de abonelik süreci Apple’ın yerleşik ödeme sistemi üzerinden ilerliyor.

Bir hesabın Süper Takipçisi olmak istiyorsanız, öncelikle bu hesabı normal olarak takip etmeye başlamalı, ardından ortaya çıkan renkli “Süper Takip Et” butonuna basmanız yeterli oluyor.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem