reklamı kapat

POPÜLER

Twitter mesajlarına Instagram ve Facebook benzeri özellik

Twitter mesajlarına Instagram ve Facebook benzeri özellik

Twitter özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Özel mesaj kısmına Instagram ve Facebook Messenger‘da kullanılan tepkiler ekleniyor.

Popüler sosyal ağlardan biri olan Twitter, özel mesaj kısmına Instagram ve Facebook Messenger‘da sıklıkla kullanılan özelliklerden birini ekliyor. Bildiğiniz gibi Instagram’da kullanıcılar özel mesajları beğenebiliyor. Mesajın üzerine iki kez tıkladığınızda küçük bir kalp ikonu beliriyor. Özellik Facebook Messenger tarafında daha detaylı. Tıpkı Facebook’taki gönderilere yapılabildiği gibi her bir mesaj için ayrı bir ifade seçilebiliyor. Belli başlı ifade opsiyonları kullanıcılara sunuluyor. İşte bu özellik şimdi Twitter’da da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter mesajlarına Instagram ve Facebook’taki gibi emoji gönderme

Kullanıcılarla buluşan bu yeni özelliği hemen mobilden ya da tarayıcıdan özel mesaj kısmına gelerek deneyebilirsiniz. Size gönderilmiş her bir mesajın yanında artık bir kalp simgesi yer alıyor. Bu simgeye dokunursanız o mesaja gönderebileceğiniz ifade ikonları beliriyor. 7 farklı emoji arasından seçim yaparak mesajlara ifade ekleyebilirsiniz. Çoğu zaman özellikle diyalogların tıkandığı anda bu ifadeler kurtarıcı da olabilir. Yeni özellik Twitter’ın yardım sayfasındaki yerini de almış durumda. Instagram ve Facebook’tan sonra benzer özelliğin burada da yer alması platformların sunduğu iletişim deneyimini de birbirine yaklaştırıyor.

İlginizi çekebilir

Instagram, YouTube olma çabasını yeni özelliğiyle belli ediyor