reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram, YouTube olma çabasını yeni özelliğiyle belli ediyor [Video]

Instagram, IGTV özelliğinde YouTube deneyimi sunabilmek için en temel özelliklerden birini platforma dahil etti. Peki işe yarayacak mı?

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, IGTV ile video alanında da var olabileceğini kanıtlamaya çalışmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi platformda daha uzun videolar paylaşabileceğiniz IGTV bir nevi “Instagram’ın YouTube’u” özelliğini taşıyor. Fenomenlerin Instagram’daki takipçileriyle video içerik paylaştığı bu kısım tüm içerikleriyle doğrudan haber akışınıza karışmıyor; kendine ait bir paneli bulunuyor. Zaman zaman Keşfet sekmesinde ise IGTV videoları önerilebiliyor. Ancak bunun dışında takip ettiğiniz kişilerin IGTV videolarını ayrıca platformun sağ üstündeki IGTV logosuna tıklayarak izleyebiliyorsunuz. Neyse ki fotoğraf paylaşım uygulaması çok temel özelliklerden biri olan bildirimleri bu alana dahil ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram IGTV’ye bildirim özelliği getiriyor

Sistem hayli basit ve standart bir şekilde işliyor. Yeni takip ettiğiniz ya da halihazırda videolarını izlediğiniz hesaplar için “IGTV bildirimlerini aç” diyorsunuz. Daha sonrasında takip ettiğiniz kullanıcının attığı her yeni videoda size bildirim gönderiliyor. Böylece yeni içerik var mı diye ayrıca girmenize gerek kalmıyor. Bu sayede platform kullanıcıya IGTV’nin de varlığını hatırlatma imkanı buluyor. Halihazırda IGTV, Instagram’ın istediği noktada mı emin değiliz. Ancak yeni özelliklerle beraber video paylaşım tarafının da yavaş yavaş geliştiğini söylemek mümkün. Ancak şüphesiz Instagram, kullanıcıların ilgisini çekebilmek için bundan daha fazlasını sunmak zorunda. Özelliğin çalışma mekanizmasının anlatıldığı videoya haberin üzerinden ulaşabilirsiniz.