reklamı kapat

POPÜLER

Instagram
Instagram

Instagram için “hayatınızı sorgulatacak” yeni özellik

15 Kasım 2018

Sosyal medyanın popüler platformu Instagram, yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başladı. Bu özellik uygulama kullanımına yönelik detaylı veriler sunuyor.

Instagram şu an dünyanın en çok kullanılan platformları arasında başı çekiyor. Özellikle gençler arasında inanılmaz popüler hale gelen servis, “Aktiviteniz” isimli bir özelliği kullanıma sunmaya başladı. Yaklaşık olarak üç ay önce müjdesi verilen bu özellik, kişilerin Instagram içerisinde ne kadar zaman geçirdiğini gözler önüne seriyor. Android ve iOS’a eklenen ve telefon kullanım alışkanlıklarınızı gösteren yerleşik sistemlere benzer şekilde çalışan özellik, kişilerin uygulama için günlük limit koymasına da imkan tanıyor. Kişisel profillerin sağ üst köşesindeki menüye eklenen özellik, şimdilik herkes için aktif edilmiş değil. Ancak yavaş da olsa herkese gelen özellik, kişilerin gerçek sosyal hayatlarına oranla Instagram’a ne kadar zaman harcadıklarını gözler önüne seriyor. Burada çıkan rakamların hayatınızı sorgulatacak türden işaretler verdiğine değiniliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Instagram

Instagram en son IGTV odaklı bir özellik kullanıma sunmuştu

Eklenen bu yeni özellik kişilerin IGTV videolarını Hikaye olarak paylaşmasına imkan tanıyor. Bunu için IGTV videosu üzerinde yer alan “kağıt uçak” simgesine basılması ve en üstte çıkan “videoyu hikayene ekle” seçeneğine basılması yeterli oluyor. Bu tarz paylaşımlarda elbette tüm video Hikaye içerisinde oynatılmıyor. Burada sadece videonun görseliyle beraber IGTV bağlantısı paylaşılıyor. Videonun tamamını izlemek isteyenlerin hikayenin üzerine basması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın IGTV serisi