reklamı kapat

POPÜLER

Instagram IGTV

Instagram Hikayeler için IGTV odaklı yeni özellik

Sosyal medyanın popüler platformu Instagram, Hikayeler özelliğine IGTV odaklı yeni bir paylaşma imkanı daha eklediklerini duyurdu.

Artık özellikle gençler arasında Facebook‘un önüne geçen Instagram, yeni özellikleri kullanıma sunmaya devam ediyor. Bu doğrultuda eklenen yeni özellik ise kişilerin IGTV videolarını Hikaye olarak paylaşmasına imkan tanıyor. Bunu için IGTV videosu üzerinde yer alan “kağıt uçak” simgesine basılması ve en üstte çıkan “videoyu hikayene ekle” seçeneğine basılması yeterli oluyor. Bu tarz paylaşımlarda elbette tüm video Hikaye içerisinde oynatılmıyor. Burada sadece videonun görseliyle beraber IGTV bağlantısı paylaşılıyor. Videonun tamamını izlemek isteyenlerin hikayenin üzerine basması gerekiyor. Bu sayede çok fazla kullanılmayan IGTV tarafını hareketlendirmek isteyen firma, bunun için daha büyük adımlar atmak zorunda gibi duruyor. Çünkü hem dikey format hem de gelir elde etme konusunda uzun videolar YouTube’a gidiyor.

Instagram en son mobil sürüme özel yenilikler yapmıştı

Burada platformun web sürümüne bildirim desteği getirilmişti. Chrome’un masaüstü ve mobil sürümlerinden çalışan özellik, “yeni takipçi, beğeni ya da yorum” geldiğinde anlık bildirim alamanıza imkan tanıyor. Sürekli olarak erişim sağlanabildiği tüm alanlarda geliştirilen uygulama, kullanıcı tabanının da ciddi şekilde büyütmeye devam ediyor.

İlgili Video