reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Hikayeler

“Instagram Hikayeler” için ilginç görünen yeni bir özellik daha

Son dönemde gündemde düşmeyen Instagram, bugün yeni bir özellik ile daha gündeme geldi. Yine Hikayeler odağında hazırlanan özellik, ilginç görünüyor.

Aylık 1 milyar aktif kullanıcısı bulunan Instagram, şu sıralar Facebook’tan çok daha popüler konumda. Çok hızlı şekilde büyüyen platform, Hikayeler altyapısıyla da her ay 400 milyondan fazla kişiye ulaşıyor. Bu alandaki popülerliği iyi değerlendiren firma, sürece bir yeni özellik daha ekleme için çalışıyor. Şimdilik ufak bir kitlede test edilen özellik, Hikayeler üzerinde soru sorulmasına dayanıyor. Biliyorsunuz hali hazırda kişiler paylaştıkları Hikayeler üzerinde anket açabiliyor. Bu sayede takipçilerinin görüşlerini alabilen kişiler, yakında “soru alma” özelliğine de kavuşuyor. Bu sayede takipçilerin mesaj atmak yerine direkt olarak Hikaye üzerindeki kutudan soru sorabileceği söyleniyor. Etkileşimi artırmak adına çok güzel duran özellik, kısa süre içerisinde kullanıma açılacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Hikayeler

Instagram Hikayeler’i yakında sürekli karşınızda olacak

Şu an Hikayeler ana akışın en üzerinde yer alıyor ve aşağıya kaydırma yaptığınızda kayboluyor. Yani içeriklere bakmak için tekrardan sayfanın üstüne çıkmak gerekiyor. Yeni değişiklik işte bunu ortadan kaldırmaya geliyor. Çünkü kişiler aşağıya kaydırma yapsa dahi Hikayeler hep arayüzde sabit kalıyor. Yani akışın neresinde olunursa olunsun içerikler hep karşınızda oluyor. Bu da kimileri için oldukça güzel görünüyor. Şimdilik belirli bir kitle üzerinde denenen özelliğin, yakında herkese gelmesi bekleniyor.

İlgili Video

Şirket yeni platformu IGTV ile YouTube’u avlamaya çalışıyor