reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Hikayeler

Instagram’dan popüler “Hikayeler” odağında yeni özellik

Facebook‘un gündemden düşmeyen platformu Instagram, bugün yeni bir özellik ile daha gündeme geldi. Henüz test edilen özellik, Hikayeler odağında karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz hafta öğrendiğimiz kadarıyla Instagram, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Snapchat’ten alınan Hikayeler ise sürekli olarak büyüyerek aylık 400 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış durumda. Hal boyunca platform bu tarafa ciddi oranda ağırlık veriyor. Haklı olarak kişilerin Hikayeler ile olan etkileşimini artırmak istiyor. İşte bunun için hazırlanan yeni özellik, arayüz üzerinde karşımıza çıkıyor. Biliyorsunuz şu an Hikayeler ana akışın en üzerinde yer alıyor ve aşağıya kaydırma yaptığınızda kayboluyor. Yani Hikayeler’e bakmak için tekrardan sayfanın üstüne çıkmak gerekiyor. Yeni değişiklik işte bunu ortadan kaldırıyor. Çünkü kişiler aşağıya kaydırma yapsa dahi Hikayeler hep arayüzde sabit kalıyor. Yani akışın neresinde olunursa olunsun içerikler hep karşınızda oluyor. Bu da kimileri için oldukça güzel görünüyor. Şimdilik belirli bir kitle üzerinde denenen özelliğin, yakında herkese gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram Hikayeler’ine müzik desteği de geldi

Platform artık kişilerin Hikayeler’ine müzik eklemesine imkan tanıyor. Kişiler hazırladıkları Hikayeler’e “Bruno Mars, Demi Lovato ve Maroon 5” gibi ünlü şarkıcılardan parçalar dahil edebiliyor. Bunun için Hikaye düzenleme sayfasına “Müzik” seçeneği ekleyen firma, arşive her gün yeni parçaların ekleneceğini de müjdeliyor. Özelliği sık sık kullananlar için güzel duran destek, Facebook’un UMG, Sony ve Warner ile yaptığı müzik anlaşmaları ile mümkün oluyor.

İlgili Video

Şirketi yeni platformu IGTV ile tanışın