reklamı kapat

POPÜLER

Instagram
Instagram

Instagram’ın popüler Hikayeler özelliğinde müzik dönemi

Facebook‘un popüler platformu Instagram, bugün yeni bir özellik daha kazandı. Popüler Hikayeler altyapısına gelen özellik, platformu işitsel olarak daha iyi hale getiriyor.

Advertisement

Yapılan açıklamalara göre Instagram Hikayeler günlük tam 400 milyon aktif kullanıcıya ulaşıyor. Aylık toplam aktif kullanıcısı ise 1 milyarı bulan Instagram, artık kişilerin Hikayeler’ine müzik eklemesine imkan tanıyor. Kişiler artık hazırladıkları Hikayeler’e “Bruno Mars, Demi Lovato ve Maroon 5” gibi ünlü şarkıcılardan parçalar dahil edebiliyor. Bunun için Hikaye düzenleme sayfasına “Müzik” seçeneği ekleyen firma, her gün arşive yeni parçaların ekleneceğini de müjdeliyor. Özelliği sık sık kullananlar için çok güzel duran destek, Facebook’un UMG, Sony ve Warner ile yaptığı müzik anlaşmaları ile mümkün oluyor. Herkese açılması içinse biraz zaman geçmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Bugün Android için Instagram Lite çıktı

Google Play Store üzerinde yerini alan Android için Instagram Lite, düşük seviye cihazlara özel olarak hazırlanmış. Sadece 573 kb boyutu bulunan sürüm, çalışmak için çok düşük güce ihtiyaç duyuyor. Eski cihazlarda dahi sorunsuz ve pürüzsüz olarak görev yapabileceği belirtilen uygulama, sadece video yüklenmesine izin vermiyor. Hikayeler altyapısını da destekleyen uygulamayakında arkadaşlar ile mesaj ve video üzerinden özel iletişim desteği de kazanacak deniyor. Uygulama direkt olarak buradan elde edilebiliyor.

İlgili Video

İşte şirketin çok da öne çıkamayan yeni platformu IGTV