reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’a Hikayeler özelliği için paylaşımları değiştirecek ilginç yenilik

Facebook‘un popüler platformu Instagram, bugün büyük kitleler tarafından kullanılan Hikayeler odağında yeni özellik daha kazandı.

Instagram‘ın alındığı (!) Snapchat’in toplam kullanıcı sayısından daha çok kullanılan özelliği Hikayeler, gerçekten çok popüler durumda. Bu yüzden özelliği geliştirmeye devam eden şirket, bugün paylaşımları değiştirecek ilginç bir yeniliğin duyurusunu yaptı. Uzun süredir test edilen özellik, başkalarının herkese açık paylaşımlarının Hikaye formatında paylaşılmasına imkan tanıyor. Yani artık bir arkadaşınızın fotoğrafını kendi hikayenize kolayca atabiliyorsunuz. Oluşturulan Hikaye içerisine paylaştığınız hesaba gidiş için bağlantı da ekleyen platform, böylece önemli bir değişikliği daha hayatımıza sokuyor. Bunun için kişilerin beğendiklerin paylaşımın en sağında yer alan kağıt uçak simgesine basması ve ardından en üste eklenen “Bu içerikten yeni hikaye oluştur” seçeneğini kullanması yeterli oluyor. İlk olarak Android uygulamasında aktif olan özellik, söylendiği kadarıyla yakında iOS‘a da geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram’a geçen haftalarda video sohbet özelliği de gelmişti

Bu yeni özellik, kişilerin arkadaşlarıyla uygulama içerisinde grup sohbet edebilmesine imkan tanıyor. Dört kişiye kadar destek veren ve ekranı dörde bölen uygulama, yakın zamanda herkesin kullanımına açılıyor. Her ay 800 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan platform, Snapchat‘ten alınan Hikayeler özelliğiyle rakibinden daha çok kişiye ulaşıyor. Facebook’un etkisiyle gerçekten çok büyüyen platform, biliyorsunuz buradan ulaşabileceğiniz birçok yeniliğe de hazırlanıyor.

İlgili Video

Google Hikayeler özelliği