reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram Hikayeleri için paylaşımları değiştirecek yeni dönem

Facebook‘un popüler platformu Instagram, F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında güzel bir özellik daha kazandı. Bu özellik ile Hikayeler tarafındaki paylaşımların sınırları kalkıyor.

Facebook‘un önemli duyurulara imza attığı F8 Geliştiriciler Konferansı, büyük yenilikler müjdeliyor. İşte bunlardan bir tanesi de Instagram Hikayeleri için karşımıza çıkıyor. Yeni yapılan çalışma ile artık kişiler başka uygulamalar içerisinden direkt olarak Hikaye paylaşımı yapabiliyor. Şimdilik Spotify ve GoPro ile anlaşan firma, Spotify tarafında parça paylaşımına odaklanıyor. Yani kişiler sevdikleri bir parçayı direkt olarak Instagram Hikayeler‘inde paylaşabiliyor. GoPro tarafında da süreç benzer şekilde çalışıyor. Kişiler GoPro’nun resmi uygulamasında düzenlediklerini direkt olarak Hikaye olarak paylaşabiliyor. Bu sayede paylaşım sürecini çok daha kolay hale getiren firma, kullanıcıları sevindirecek gibi duruyor. Özelliğin daha fazla uygulamaya yayılacağı ve Facebook Hikayeler‘ine de geleceği belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram’a bir de video sohbet özelliği eklendi

Bu yeni özellik, kişilerin arkadaşlarıyla uygulama içerisinde grup sohbet edebilmesine imkan tanıyor. Dört kişiye kadar destek veren ve ekranı dörde bölen uygulama, yakın zamanda herkesin kullanımına açılıyor. Her ay 800 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan platform, Snapchat‘ten alınan Hikayeler özelliğiyle rakibinden daha çok kişiye ulaşıyor. Facebook’un etkisiyle gerçekten çok büyüyen platform, burada ulaşabileceğiniz birçok yeniliğe de hazırlanıyor.

İlgili Video

Google Hikayeler özelliği