reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Instagram

Instagram için açıklanan büyük yenilikler

Facebook, F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında Messenger yanında popüler platformu Instagram için de büyük yenilikler duyurdu.

Facebook Messenger için yapılan değişiklilere ve gelen yeni özelliklere aşağıdaki haberimizde ulaşabilirsiniz. Firmadan en az Messenger kadar Instagram için de yenilikler var. Burada ilk olarak yenilenen kamera arayüzü karşımıza çıkıyor. Firmanın “Create Mode” adını verdiği yukarıda görebileceğiniz yeni kamera arayüzü, uygulama içerisinde paylaşım yapmayı çok daha efektif hale getiriyor. Değişen menü sistemi daha kullanışlı duran yeni arayüz, kişilerin içeriklerini direkt olarak burada üretmesine odaklanıyor. Bu da büyük içerik üreticiler için gerçekten güzel görünüyor. Buna ek olarak uygulamaya bir “alışveriş etiketi” de geliyor. Böylelikle içerik üreticiler giydikleri kıyafetlerin bağlantıları kolaylıkla içeriklerine ekleyebiliyor. Bu yeni imkan özellikle moda odaklı içerik üretenlerin hayatını kolaylaştıracak, takipçilerini de sevindirecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için bir yenilik daha var

O da yardım / bağış üzerine odaklanıyor. Yeni gelen “bağış etiketiyle” kişiler yakın zamanda kar amacı gütmeyen kuruluşlara para yardımında bulunabilecek. Sadece belirli ülkelerde açık olacak bu özellik, Instagram’ın yardım tarafını oldukça öne çıkartacak izlenimi oluşturuyor. Şimdilik sadece Amerika’da açık olan bağış özelliği, gerçekten oldukça yararlı duruyor. Yeni özellikleriyle her geçen gün daha gelişmiş hale uygulama, her ay tam 1 milyar kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Artık sosyal medyanın merkezinde Facebook değil Instagram yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın çok öne çıkamayan IGTV altyapısı