reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Messenger
Facebook Messenger
Facebook Messenger

Facebook Messenger için açıklanan büyük yenilikler

Sosyal medya devi Facebook, F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında Messenger için büyük yenilikler duyurdu. Popüler uygulama çok daha iyi hale geliyor.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, yeni bir döneme geçiyor. Kısa süre önce başlayan F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında duyurulduğu kadarıyla servisin masaüstü uygulamaları geliyor. Hem Windows hem de Mac için yayımlanacak uygulama, şimdiye kadar tarayıcı üzerinden yürüyen iletişimi bağımsız hale getiriyor. Telefonda sunulan her özelliğe sahip olacağı belirtilen masaüstü uygulamaları, çok yakında kullanıma çıkacak gibi görünüyor ancak kesin bir tarih verilmiyor. Buna ek olarak mobil uygulama da değişiyor. Şirket içinde “LightSpeed” olarak geçen yeni uygulamanın, mevcut sürüme oranla çok daha hızlı çalışacağı ve daha az yer kaplayacağı belirtiliyor. Sadece yakın arkadaşlara ve aile bireylerine özel bir bölüme kavuşacağı da belirtilen Facebook Messenger,  “watch party” özelliğiyle video tarafında da gelişiyor. Bu özellik sayesinde arkadaşlar belirlenen videoyu aynı anda izleyebiliyor tepkilerini / yorumları paylaşabiliyor.

Facebook Messenger
Facebook Messenger
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook Messenger için güvenlik de artıyor

Firma “uçtan uca” şifrelemenin çok yakın zamanda standart hale geleceğini de belirtiyor. Karşılıklı iletişimi otomatik olarak güvenlik altına alacak bu özellik, gerçekten güzel görünüyor ve büyük önem arz ediyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni VR başlığı