reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp, duyurulan özelliğiyle yeni bir dönem başlatıyor

Facebook‘un dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında önemli bir özellik daha kazandı.

En son duyduğumuz kadarıyla günlük 300 milyon, aylık ise 1,3 milyar aktif kullanıcıya hizmet veren WhatsApp, bu konuda ulaşılmaz bir noktada bulunuyor. Facebook’un düzenlediği devam eden F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında ise uygulamanın önemli bir eksiği kapanıyor. Dünyanın en büyük mesajlaşma uygulaması artık kullanıcılarına grup video görüşme desteği de veriyor. Kısa süre önce Instagram‘a da eklenen bu özellik, dört kişinin WhatsApp içerisinde görüntülü görüşmesine imkan tanıyor. Skype’ın uzun yıllardır sunduğu bu özelliği sonundan kazanan uygulama, artık çok daha gelişmiş bir seçenek halini alıyor. Şu an için çok fazla detayın olmadığı özelliğin, yakın zaman içerisinde herkese açılacağı belirtiliyor. Karşılıklı video görüşmenin uzun süredir olduğu uygulama, artık bunu çoğaltıyor ve bu da birçok kişi için çok iyi görünüyor.

WhatsApp artık daha fazlasını sunuyor

Yeni özelliğiyle çok daha kullanışlı halen gelecek uygulama, artık hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Kişisel hayat yanında iş hayatında da çok aktif olarak kullanılan platform, yeni özelliklerle başka uygulamalara olan ihtiyacı da bitiriyor.

İlgili Video

Yakın gelecekte uygulamalar işte böyle gözükecek