reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ın Hikayeler özelliği için şaşırtan açıklama

Facebook‘un dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, biliyorsunuz bünyesinde Hikayeler (Durum) özelliği barındırıyor. F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında söylendiği kadarıyla da bu özellik çok büyük talep görüyor.

Günlük 300 milyon, aylık ise 1,3 milyar aktif kullanıcıya hizmet veren WhatsApp, Facebook F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında biliyorsunuz önemli bir özellik kazandı. Artık kişilerin grup video görüşme desteği yapmasına imkan tanıyan uygulama, bir de Hikayeler özelliği tarafında elde ettiği başarıyla gündeme geldi. Konferans kapsamında açıklandığı kadarıyla WhatsApp Hikayeler özelliği şu an her ay 450 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Facebook’un direkt olarak Snapchat’ten aldığı (!) bu özellik, günlük 191 milyon kişi tarafından kullanılan rakibi katlıyor. Yani Instagram gibi WhatsApp tarafında da Hikayeler özelliği, Snapchat’in günlük kullanıcı sayısından çok ama çok daha fazla kişiye ulaşıyor. Popüler anlık mesajlaşma uygulamasında 450 milyon kişiye ulaşması gerçekten şaşırtan Hikayeler yapısı, kişileri sürece alıştığını gösteriyor. Türkiye’deki çoğu kişinin Instagram haricinde kullanmadığını belirttiği Hikayeler, belirli bölgelerde çok popüler olmuş görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp büyümeye devam ediyor

Akıllı telefona sahip hemen herkes tarafından kullanılan platform, gelişmeye devam ediyor. Yapısı gereği benzerlerinden daha yavaş gelişen servis, artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası olmuş durumda.

İlgili Video

Bu da Google’ın Hikaye sistemi