reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’a platformun yapısını değiştirecek yeni özellik

Facebook‘un gündemden düşmeyen popüler platformu Instagram, biraz önce aylardır gündemde olan bir özelliğe kavuştu. Uygulama artık sadece bir fotoğraf ile video paylaşma platformu değil.

Açıklanan en son verilere göre her ay 800 milyon aktif kullanıcısı bulunan Instagram, büyümeye devam ediyor. Snapchat’ten aldığı özelliklerle daha büyük kitlelere hitap eden servis, bugün önemli bir yenilik daha kazandı. F8 Geliştiriciler Konferansı kapsamında önemli açıklamalarda bulunan Facebook, platform için video sohbet özelliğini de görücüye çıkarttı. Şimdilik belirli bir kitle üzerinden test edilen özellik, kişilerin arkadaşlarıyla grup sohbet edebilmesine imkan tanıyor. Dört kişiye kadar destek veren ve ekranı dörde bölen uygulama, platformun çehresini değiştiriyor. Kişilerin video görüşmeye devam ederken ana akışlarında gezmesine de imkan tanıyan özellik, genel olarak oldukça kullanışlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram

Instagram gelişiyor

Daha önce de söylediğimiz gibi günümüzde ilk çıkış amacının oldukça uzağında olan platform, ihtiyaçlara göre kendisini şekillendiriyor. Artık sadece bir fotoğraf platformu olmayan servis, dediğimiz gibi yeni özelliklerle gelişmeye devam ediyor. Yeni video sohbet özelliğin herkese önümüzdeki aylarda açılacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlgili Video

Mobil fotoğraf ve videolar için en yeni aksesuar