reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Facebook tarafından yeni koronavirüs hamlesi!

Sosyal medyanın en büyük platformu konumunda yer alan Facebook, ölümcül koronavirüs konusunda çok önemli bir karar daha aldı.

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan Covid-19 koronavirüsü biliyorsunuz tüm dünyanın gündeminde kalmayı sürdürüyor. ABD, Avusturya, Hırvatistan, Yunanistan, İtalya, İran, Brezilya ve Fransa gibi ülkelerde görülen virüs, haberlerde görüldüğü üzere büyük riskler doğuruyor. Ölümlerin ve toplam vaka sayısının sürekli olarak arttığı Covid-19, Facebook’a F8 Geliştiriciler Konferansı’nın global geliştiricilerin bir araya geleceği en önemli bölümlerini iptal ettirmiş durumda. Bunun yerine firma yerel olarak bazı etkinliklerin yapılacağını ve internet üstünden yayınlar üzerinde yeniliklerin tanıtılacağı aktarılıyor. Bu da güvenlik için oldukça mantıklı görünüyor ve doğru bir karar olarak aktarılıyor. Facebook hatırlarsınız geçtiğimiz günde de koronavirüsü ile ilgili önemli bir adım atmıştı. Firma virüs ile alakalı reklamları yasakladıklarını duyurmuştu. Facebook tarafından tedaviye yönelik yalan yanlış bilgilerin yer aldığı reklamlara göz açtırılmayacağı açıklandı. Bu da elbette oldukça olumlu karşılandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook, koronavirüs için dikkatli davranıyor

Ancak elbette bu konuya önem veren tek isim sosyal medya devi değil. Birçok diğer büyük firma da benzer konferanslarını iptal ediyor, normalde katılacakları konferanslardan çekilme kararı alıyor.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için hazırlanan çok iyi yeni özellik