reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google ve dev etkinliği de koronavirüsü kurbanı oldu!

Koronavirüs nedeniyle Google, I/O 2020 Geliştiriciler Konferansı’ını iptal etmek zorunda kaldı. Firma kaçınılmaz kararı sonunda aldı.

Koronavirüs riski azalmıyor. Hatta her geçen gün farklı ülkelerdeki ölüm sayısının arttığı görülüyor. Ölümlerden çok daha fazla sayıda tedavi edilen hasta bulunuyor ancak yine de virüsün yayılmasını önlemek gerekiyor. İşte bu yüzden internet devi Google da beklenen bir adımı attı ve I/O 2020 Geliştiriciler Konferansı‘ının fiziksel olarak geliştiricilerin bir araya geleceği kısmını yapmama kararı aldı. Normalde 12-14 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek etkinliğin iptal edilmesi, elbette yapılacak duyuruları engellemeyecek. Firma yazılım tarafındaki önemli duyuruları internet üstünde yapılacak canlı yayınlar ile tanıtacak. Etkinlik için bilet alan geliştiricilere ise paraları geri ödenecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google I/O 2020 gibi koronavirüs yüzünden başkan hangi büyük etkinlikler iptal edilmişti?

Tekrardan hatırlamak adına Facebook, F8 Geliştiriciler Konferansı’nın global geliştiricilerin bir araya geleceği en önemli bölümlerini iptal etti. Bunun yerine firma yerel olarak bazı etkinliklerin yapılacağını ve internet üstünden yayınlar üzerinde yeniliklerin tanıtılacağı aktarılıyor. Bundan önce dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı MWC 2020 iptal edilmiş, en büyük otomobil etkinliklerinden 2020 Cenevre Otomobil Fuarı da maalesef koronavirüsü kurbanı olmuştu. Aynı zamanda 2020 Game Developers Conference da kısa süre önce iptal edilen büyük etkinlikler arasına giriş yapmıştı. Ayrıca başka bazı ufak etkinlikler de iptal edildi.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için hazırlanan çok iyi yeni özellik