reklamı kapat

POPÜLER

Apple Google koronavirüs

Google sonrası Apple’dan önemli koronavirüs hamlesi!

Koronavirüs nedeniyle Google sonrası Apple tarafından da önemli bir uygulama hamlesi geldi. İki isim de yalan içeriklere göz açtırmıyor.

COVID-19 koronavirüs nedeniyle ölümler sürüyor. Birçok ülkede görülen ve korkutucu şekilde daha ölümcül versiyonları ortaya çıkan virüs, herkesi oldukça korkutmayı sürdürüyor. İşte bu konuda yanlış / yalan içerikleri önlemek adına Google, kısa süre önce önemli bir Play Store önlemi gerçekleştirmiş ve firma Play Store’da koronavirüs ve COVID-19 arama sonuçlarını gizlemeye başlamıştı. İşte bunun bir benzerini Apple da yapmaya başladı. Söylendiği kadarıyla firma şu an COVID-19 koronavirüs ile alakalı bağımsız geliştiricilerden gelen uygulamaların App Store markete girişini engelliyor. Firma burada sadece resmi sağlık kurumları ya da devletlerden gelen bilgilendirme uygulamalarına izin verdiği aktarılıyor. Bu da oldukça mantıklı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google ve Apple gibi isimlerin büyük önem verdiği koronavirüs nedeniyle birçok büyük etkinlik iptal edildi

Bilmeyenler için Facebook, F8 Geliştiriciler Konferansı’nın global geliştiricilerin bir araya geleceği en önemli bölümlerini iptal etti. Bundan önce dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı MWC 2020 iptal edilmiş, en büyük otomobil etkinliklerinden 2020 Cenevre Otomobil Fuarı da koronavirüsü kurbanı olmuştu. Aynı zamanda 2020 Game Developers Conference da kısa süre önce iptal edilen büyük etkinlikler arasına giriş yapmıştı. Ayrıca başka bazı ufak etkinlikler de iptal edildi. Teknoloji firmaları sorun nedeniyle yüz yüze görüşmelerini bile internet üstünde yapma kararı alıyor. Ayrıca COVID-19 koronavirüs nedeniyle çalışanlarına “işe gelmeyin evden çalışın” diyen firmaların sayısı da hayli artıyor.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcı için hazırlanan çok iyi yeni özellik