reklamı kapat

POPÜLER

Google Microsoft

Google, evden çalışma sürecini uzattıklarını duyurdu

Internet devi Google, etkisini halen devam ettiren koronavirüs salgını nedeniyle çalışanları için evden çalışma sürecini uzattıklarını duyurdu.

Bir kez daha belirtmek gerekirse Türkiye’de olduğu gibi ABD’de de Covid-19 vakaları artıyor. Bunun arkasında yeni ortaya çıkan Delta varyantı ve sosyal medyada yayılan yalan yanlış bilgilere inanan aşı karşıtları yer alıyor.

İşte bu konuda bir adım atan Google, Sputnik’te yer alan habere göre koronavirüs salgını nedeniyle çalışanlarına evden çalışma seçeneğini gelecek yıla kadar uzattı.

Google CEO’su Sundar Pichai, ofislere dönüşün 10 Ocak’a kadar küresel olarak gönüllülük esasına göre yapılmaya devam edileceğini açıkladı. Pichai ayrıca “Dünya çapında çok sayıda ofisin zaten açık olduğunu söylemekten mutluluk duyuyorum, on binlerce çalışanı gönüllü olarak yeniden ağırlıyoruz. Önümüzdeki yol, umduğumuzdan biraz daha uzun ve engebeli olabilir, ancak birlikte üstesinden geleceğimiz konusunda iyimserim” dedi.
Google söylendiği kadarıyla hepsine ek olarak çalışanlarına ofise çağırılmaları durumunda 30 gün önce haber verme sözü verdi ve ekim ve aralık aylarında dinlenmek ve şarj olmak için sıfırlama günleri olarak adlandırılan fazladan bir gün izin vereceklerini açıkladı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google, Facebook Netflix kısa süre önce aşı konusunda da önemli adımlar atmıştı

Salgını en azından kendi çalışma alanlarında kontrol altına almak isteyen Google ve Facebook, ofise gelerek çalışacak çalışanlarına aşı zorunluluğu getirdi. Süreçte bazı istisnalar bulunuyor ancak genel olarak herkesin aşısını olması isteniyor.

Aşı zorunluluğu sadece ABD merkezli ancak önümüzde dönemde global olarak tüm ofislere yayılacak gibi görünüyor. Çünkü Covid-19 sadece Türkiye ve ABD değil birçok başka ülkede de artıyor.

Netflix, ABD’de yürütülen film / dizi / belgesel prodüksiyonlarda oyuncuların ve çekim ekiplerinin aşılanmasını zorunlu kılıyor. Firmanın burada din, sağlık durumu ve yaş gibi konular üzerinden istisnalar göstereceği ancak onun haricinde setteki hemen herkesin aşılanmasını istediği aktarılıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın