reklamı kapat

POPÜLER

Google Maps Google Haritalar koronavirüs

Google Maps için gelen koronavirüs bağlantılı restoran özelliği

Google Maps ya da Google Haritalar servisi için güzel bir özellik kullanıma sunuldu. Bu özellik koronavirüs ve restoranlar ile alakalı.

Google Maps (Google Haritalar), hayatımızda evde kalmamış gereken şu günlerde eskisi kadar çok fazla yer kaplamıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle hemen her şey değişmiş durumda. Biliyorsunuz virüs salgını yüzünden lokanta ya da restoran gibi yerlerde yemek yemek dahi yasaklandı. Bu mekanlar şu an sadece paket servis şeklinde hizmet veriyor. İşte Google yaptığı güncelleme ile paket servis ya da adrese teslim yemek satışı yapan yerleri karşınıza getiriyor. Bunun için direkt olarak arama çubuğunun altına iki adet kısayol ekleyen firma, böylelikle kişilerin bölgelerindeki duruma uygun mekanları bulmasını kolaylaştırıyor. Oldukça zahmetsiz olarak çalışan altyapı, iOS yanında Android tarafında da aktif olarak kullanıma sunulmuş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Maps (Google Haritalar) için ileride çok hayati bir özellik daha sunulacak

Alphabet‘in CEO Sundar Pichai‘nin yaptığı açıklamaya göre Maps servisi ilerleyen yıllarda deprem, sel ve hortum gibi büyük doğal afetler için “tahmin modelleri” oluşturabilir hale gelecek. Yapay zeka kullanarak bu tarz doğa olayları daha gerçekleşmeden tahminler oluşturabileceği ve bunları herkesle paylaşır hale getirilmesi hedeflenen Maps, bu özellikleri önümüzdeki 3 ila 5 yıl arasında kazanabilir deniyor. Şimdilik bu konuda çok çalışma gerekiyor ancak Pichai “yapay zeka” sistemleri ve geleceği hakkında çok büyük düşünüyor.

İlginizi Çekebilir

Volkswagen’in sosyal mesafe mesajı