reklamı kapat

POPÜLER

Google Maps Google Haritalar

Google Maps için Android kullanıcılarını sevindiren özellik

İnternet devi Google, I/O 2019 kapsamında verdiği bir sözü tuttu ve Android için Google Maps sürümüne güzel bir özellik ekledi.

Google Haritalar yani Google Maps, Android tarafında artık bir “Incognito” moduna sahip. Gizli mod olarak çevirebileceğimiz bu yeni özellik, uygulama içerisinde yaptıklarınızın kaydını tutmayı durduruyor. Bu sayede yaptığınız bir adres araması “arama geçmişine” kaydedilmiyor. Aynı zamanda gittiğiniz yerleri de kaydetmeyen bu mod, uygulama içinden profil fotoğrafına dokunulduktan sonra kolaylıkla açılabiliyor. Gizli mod açıkken aramalarınızı kaydetmediğinden geleceğe yönelik özelleştirmeleri de durduran mod, genel olarak ihtiyacı olanlar için faydalı görünüyor. Ancak şunu da net olarak belirtmek gerekiyor. Gizli mod açıldığı zaman dahi yüzde 100 gizlilik mümkün olmuyor. Söylendiği kadarıyla diğer Google servisleri, internet servis sağlayıcıları ve diğer izin verilen uygulamalar halen konumuzu görmeye devam ediyor. Özelliğin şimdilik Android tarafında dağıtıma çıktığı aktarılırken, iOS tarafı için “yakında gelecek” yorumu yapılıyor. İnternet devi bazen Google Maps için de olduğu gibi yeni özellikleri ilk olarak iOS değil Android tarafına da getirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Maps hayatımızı oldukça kolaylaştırıyor

İnanılmaz detaylı harita bilgileriyle gerçekten büyük kolaylık sağlayan servis, gelişmeye ve yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Ancak Maps’in pazarda tek olmadığını da belirtelim. Gerçekten birçok başka kaliteli harita servisi / uygulaması da bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Boyutuyla şaşırtan drone DJI Mavic Mini