reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google Earth ve Street View’dan paylaşılan inanılmaz rakamlar

Hayatımızda büyük bir yer edinen Google Earth ve Street View hakkında firma tarafından inanılmaz veriler ve rakamlar paylaşıldı.

Yaşadığımız gezegeni karış karış gezen internet devi Google, bu konuda gerçekten sınırları ortadan kaldırmış durumda. Sürekli olarak geliştirilen ana Maps servisi, yapılan son açıklamaya göre bünyesinde 16 milyon kilometreden fazla Street View görüntüsü barındırıyor. Hatta firma bunun için aşağıdaki animasyonu da yayımladı. Burada Street View kapsama alanının 2017’den günümüze kadar olan genişlemesi gözler önüne seriyor. Firma ayrıca tüm Dünya’yı karşınıza getiren Google Earth hakkında da önemli bir bilgi veriyor. Söylendiği kadarıyla Google Earth şu an 57,9 milyon kilometrekare yüksek çözünürlük uydu görüntüsü barındırıyor. Bunun tüm yaşam alanlarının yüzde 98’i anlamına geldiği aktarılıyor ve bu rakam gerçekten inanılmaz görünüyor. Görüntülerini uydu, özel Street View araçları ve yaya Street View ekipleriyle kayıt altına alan Google, bu görüntüleri ana Haritalar servisini geliştirmek için kullandıklarını da aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Maps en son iOS uygulamasına yapılan güncelleme ile gündeme gelmişti

Maps, Android sonrasında iOS tarafında da “Incognito” moduna kavuşmuştu. Gizli mod olarak çevirebileceğimiz bu özellik, daha önce de aktardığımız üzere uygulama içerisinde yaptıklarınızın kaydını tutmayı durduruyor. Bu sayede yaptığınız bir adres araması arama geçmişinize kaydedilmiyor. Aynı zamanda gittiğiniz yerleri de kaydetmeyen bu mod, uygulama içinden profil fotoğrafına dokunulduktan sonra kolaylıkla açılabiliyor. Gizli mod açıkken aramalarınızı kaydetmediğinden geleceğe yönelik özelleştirmeleri de durduran mod, ihtiyacı olanlar için faydalı görünüyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO Reno Pro 5G modelinden ilk video