reklamı kapat

POPÜLER

Google Earth

Google Earth için atılan sevindirici Firefox, Edge ve Opera adımı

Hayatımızda büyük bir yer edinen Google Earth için sevindirici bir Firefox, Edge ve Opera adımı atıldı. Bu hamlenin gelmesi tam 3 yıl sürdü..

Tüm Dünya’yı karşınıza getiren Google Earth, en son içerisinde 57,9 milyon kilometrekare yüksek çözünürlük uydu görüntüsü barındırıyor haberiyle gündeme gelmişti. Bunun tüm yaşam alanlarının yüzde 98’i anlamına geldiği aktarılmış ve bu da gerçekten inanılmaz gelmişti. Şimdi ise servisin kullanımını daha da artıracak bir adım atıldı. Yapılan altyapı değişikliği ile artık Earth servisi Firefox, Microsoft Edge ve Opera tarayıcılarda da sorunsuz olarak kullanılabiliyor. Yani artık kişilerin Earth için Google Chrome kullanmasına gerek kalmamış durumda. Bu da elbette birçok kişiyi fazlasıyla sevindirecek gibi görünüyor. Yeni sürüm aktarıldığı kadarıyla WebAssembly temelli çalışıyor. Ancak Google şunu mutlaka belirtiyor. Henüz Earth diğer tarayıcılarda Chrome’daki gibi iyi çalışmıyor. Bunun için halen daha zaman lazım deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Earth View için de kısa süre önce güzel bir adım atılmıştı

Dünya’ya bakış açınızı değiştirecek inanılmaz fotoğraflara ev sahipliği yapan bu Earth View sayfasına geçtiğimiz haftalarda 1.000 yeni fotoğraf daha eklendi. Toplamda uzaydan uydular aracılığıyla çekilmiş 2.500’den fazla fotoğrafa ev sahipliği yapan servis, yeni bir duvar kağıdı arayanlar için harika görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Opera tarayıcıya eklenen harika özellik