reklamı kapat

POPÜLER

Opera

Opera tarayıcıya geçmek isteyeceğiniz çok faydalı yeni özellik [Video]

Dünyanın en popüler tarayıcılarından Opera, kullanıcılarını çok memnun edecek yeni güncelleme yaptı. Güncelleme ile harika bir imkan geldi.

Google Chrome ile aynı altyapıyı paylaşan yenilikçi tarayıcı Opera, masaüstünde “çalışma alanı” altyapısı kazandı. Bu özellik sayesinde artık kişiler açtıkları sekmeleri / sayfaları gruplandırabiliyor. Birden fazla sekme ile sık sık çalışanlar için harika görünen özellik, büyük bir kargaşayı ortadan kaldırabilecek gibi duruyor. Direkt olarak yukarıdaki videoda içerisinde nasıl çalıştığını görebileceğiniz özellik, tamamen özelleştirilebilir yapıda tasarlanmış. Onlarca farklı sekme arasında kaybolmadan organize çalışmak isteyenlerin hayatını inanılmaz kolaylaştıracak altyapı, Opera’nın 67. sürümünde herkes için ücretsiz olarak aktif edilmiş durumda. Hazırlanan çalışma alanlarını paylaşmanıza dahi imkan tanıyan tarayıcı, artık istenmeden çift açılmış sayfaları da gözler önüne serebiliyor. Bunlara ek olarak artık sekmeler arasında ctrl+tab komutuyla görsel şekilde de geçiş yapılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opera, oyunculara özel bir tarayıcı sürümüne dahi sahip

Bilmeyenler için Opera GX, direkt olarak oyuncular hedeflenerek hazırlanmış bir internet tarayıcısı. Windows ve macOS için çıkan sürüm, özellikle işlemci ve RAM kullanımına limiti koyulmasına imkan tanıyor olmasıyla fark yaratıyor. Bu sayede oyuna girerken tarayıcıyı kapatmaya gerek kalmıyor. Twitch entegrasyonuna da sahip olan tarayıcı, özel açılış sayfasında oyun dünyasındaki tüm yenilikleri güncel olarak karşınıza getirebiliyor. Razer Chroma LED aydınlatma entegrasyonunu bünyesinde barındıran ve ücretsiz VPN ve reklam engelleyici yüklü olarak gelen tarayıcının, kullanıcı kitlesi artıyor.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER