reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Opera Android

Opera’nın Android sürümüne gelen çok güzel özellik

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından Opera, Android uygulamasına çok güzel bir özellik daha eklediklerini duyurdu.

Advertisement

Opera, masaüstünde olduğu kadar mobilde de çok popüler durumda. Kendisine has büyük bir kitlesi olan uygulama, 55. sürüm ile Android tarafında “tüm internet sitelerini karanlık modda kullanma” özelliği kazandı. Bazı başka tarayıcılarda uzun zamandır olan özelliği yeni kazanan tarayıcı, bu sayede beyaz zemin kullanan tüm internet sitelerini siyah zeminli hale getirebiliyor. Böylelikle “siyah teması” olmayan internet sitelerini de düşük ışıkta çok daha rahat gezebiliyorsunuz. AMOLED / OLED ekranlı Android modellerinde pil ömrüne hatırı sayılır oranda katkı sağlayan özellik, aynı zamanda göz sağlığı açısından da çok önemli görünüyor. Gözlerinin çok önemli diyen Opera, bu çok geç sunulan özellikle ile sıkı kullanıcılarını fazlasıyla memnun ediyor. Tarayıcı elbette internet siteleri yanında kendi arayüzünü de siyah hale getiriyor. Koyu mod için özelleştirme ve zamanlama seçenekleri sunulurken, modun otomatik hale getirebildiği de aktarılanlar arasında yer alıyor.

Opera Android

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opera genel olarak çok beğeniliyor

Chrome gibi Chromium tabanlı olan ve bu açıdan hızlı çalışan tarayıcı, uzun yıllardır sürekli olarak geliştiriliyor. Tarayıcı dünyasının geleceğine yönelik deneysel denemeler de yapan Opera’nın arkasındaki geliştirici ekip, kullanışlılığı sürekli olarak artırıyor.

İlginizi Çekebilir

Opera’nın oyuncu tarayıcısı