reklamı kapat

POPÜLER

Opera GX

Opera’dan bir ilke imza atan oyunculara özel tarayıcı! [Video]

Tarayıcı dünyasının en popüler seçeneklerinden olan Opera, ilginç bir haberle karşımızda. Firma oyunculara özel “Opera GX” isimli özel bir tarayıcı hazırladı.

Firma ve dünya için bir imza atan Opera GX, dediğimiz gibi direkt olarak oyuncular hedeflenerek hazırlanmış bir internet tarayıcısı. 11 Haziran itibariyle herkese açık betası başlayan tarayıcı, ücretsiz olarak denenebiliyor. Şimdilik sadece Windows tarafında olan GX, normal Opera’dan biraz daha farklı bir tasarımla geliyor. Oyuncu ekipmanları gibi renkli öğeler ile süslenen tarayıcı, teknik olarak baktığımız zaman işlemci ve RAM kullanımına limiti koyulmasına imkan tanıyor olmasıyla fark yaratıyor. Bu sayede oyuna girerken tarayıcıyı kapatmaya gerek kalmadığı belirtiliyor. Direkt olarak Twitch entegrasyonuna sahip olan tarayıcı, özel açılış sayfasında oyun dünyasındaki tüm yenilikleri güncel olarak karşınıza getirebiliyor. Ödüllü Rubén Rincón tarafından geliştirilen özel ses efektleriyle geldiği belirtilen Opera GX, ilginç olarak Razer Chroma LED aydınlatma entegrasyonunu dahi bünyesinde barındırıyor. Yerleşik olarak ücretsiz VPN ve reklam engelleyici yüklü olarak gelen tarayıcının, elbette eklenti desteği de bulunuyor. Bu arada normal versiyon gibi Telegram, WhatsApp ve Facebook’a hızlı erişim desteği de sunulanlar arasında yer alıyor.

Opera GX

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opera GX ilginç bir çalışma olmuş

Oyuncu pazarından yararlanmak ve dikkat çekmek isteyen tarayıcıya direkt olarak buradan indirebilirsiniz. İlginç tarayıcı versiyonları üzerinde çalışmaya devam eden Opera, kullanıcıları şaşırtmaya devam ediyor.