reklamı kapat

POPÜLER

Firefox

Firefox tarayıcıda “paralı abonelik” dönemi

Dünyanın en popüler internet tarayıcılarından Firefox, yeni bir döneme geçiş yapıyor. Çok yakında tarayıcıya paralı üyelik geliyor.

Chrome, Opera ve Firefox. İnternet tarayıcı denildiği zaman akla bu üç seçenek geliyor. İşte bunların en sadık kitleye sahip olanı Firefox, paralı üyelik sistemini devreye alıyor. Geliştirici Mozilla tarafından yapılan açıklamaya göre kişiler yakında aylık ödeme ile “premium” özelliklere kavuşacak. Bu özellikler halen tam olarak netleşmiş değil. Ancak ilk bilgilere göre kişilere VPN servisi ve dosyalar için bulut depolama alanı verilecek gibi duruyor. Bulut ve VPN servislerini farklı paketler haline getirme ihtimali de bulunan Mozilla, tarayıcının normal olarak ücretsiz kalmaya devam edeceğini belirtiyor. Peki bu hamlenin arkasında tam olarak ne yer alıyor? Firma şu an gelirinin büyük bölümünü tarayıcı içerisinde yer almak isteyen Google gibi arama şirketlerinden elde ediyor. Bu bağımlılığını bitirmek isteyen firma, geleceği için genel olarak mantıklı bir adım atıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mozilla, paralı Firefox üyeliği ile başarılı olur mu?

Birçok kişi olacağını düşünüyor. Çünkü Opera ve Chrome’a nazaran Firefox’un gerçekten çok sadık ve sağlam bir kullanıcı tabanı bulunuyor. Özellikle veri güvenliği konusunda öne çıkan tarayıcı, bu tarz hamleler ile uzun yıllar daha hayatımızda yer almaya devam edecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Amazon’dan çok gelişmiş kargo drone’u