reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Quentin Tarantino’nun övdüğü beklenmedik Marvel filmi

Yakında Once Upon a Time In Hollywood ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Quentin Tarantino şaşırtıcı bir şekilde en sevdiği Marvel filmini açıkladı.

Kill Bill, Reservoir Dogs, Pulp Fiction gibi yapımlarla ismini akıllara kazıyan Quentin Tarantino aynı zamanda farklı film zevkiyle tanınıyor. Sıra dışı kabul edilen, eski filmleri öven ve günümüzün popüler filmlerinden zaman zaman uzak duran bir tarzı var. Buna rağmen Tarantino’nun çizgi roman uyarlamalarını takip ettiği, hatta kimilerini direkt sinemada izlediği ortaya çıktı. Empire Magazine‘in kendisiyle yaptığı röportajda konuşan tecrübeli yönetmen Marvel Sinematik Evreni’ni geriden de olsa takip ettiğini açıkladı. Ardından en beğendiği Marvel filminin ne olduğunu söyledi.

Favori Marvel filmi Thor Ragnarok

“Son dört senedir Marvel filmlerinde günceli yakalayabilmiş değilim. Sinemada izleyebildiğim iki çizgi roman uyarlaması oldu. Bunlar Wonder Woman ve Black Panther’dı. Ama birkaç hafta önce Avengers Endgame’i izleyebilmek için eksiklerimi kapatmaya başladım. Captain America Civil War’u izledim. Sırada Doctor Strange var. En son izlediğim Thor Ragnarok oldu ve filme bayıldım. The Avengers’tan bu yana en sevdiğim MCU filmi oldu. Kesinlikle favorim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Thor Ragnarok, Marvel hayranlarının ikiye bölünmesine neden olan işlerden biri. Kimilerinin çok keyif aldığı bu film, bazı hayranlarca fazlasıyla eleştirildi. Thor’un karakterinden fazla uzaklaştığı, gereksiz yere ciddiyetsiz olduğu ifade edildi. Taika Waititi‘nin yönettiği film öte yandan seriyi bırakmayı planlayan Chris Hemsworth‘ün Thor’la yola devam etme kararı almasını sağladı. Görünen o ki Taika Waititi’nin tarzı Quentin Tarantino’ya da hitap etmeyi başarmış.

İlginizi çekebilir

Hulk’ın ilk Endgame sahnesi