reklamı kapat

POPÜLER

star trek

Quentin Tarantino’nun geciken Star Trek açıklaması

Quentin Tarantino geçtiğimiz yıllarda Star Trek 4 filmini yönetme ihtimaliyle gündeme gelmişti. Fakat yönetmen geciken açıklamasıyla birlikte bunun mümkün olmayacağını ifade etti.

Advertisement

Başarılı yönetmen son zamanlarda Once Upon a Time… in Hollywood ile adından sıkça söz ettiriyor. Ödül sezonunda gündemden düşmeyen isim son olarak Oscar Ödülleri’nde en iyi yönetmen kategorisinde adaylık kazandı. Quentin Tarantino’nun kimilerinde en kötü filmi olarak gösterilen Once Upon a Time… in Hollywood ile adaylık elde etmesi ise çok konuşuluyor.

Once Upon a Time… in Hollywood öncesinde Quentin Tarantino’nun ismi yeni Star Trek filmiyle birlikte anılıyordu. Tecrübeli yönetmenin dördüncü filmin kamera arkasına geçebileceği konuşuluyordu. Hatta filmin yetişkinlere hitap edecek şekilde tasarlanabileceği yani kan ve şiddet gibi öğeler içerebileceği söyleniyordu. Yönetmenin o dönemki açıklamaları da bunun mümkün olabileceğini gösteriyordu. Ancak aradan geçen zamanla birlikte durum değişmiş gibi görünüyor. Quentin Tarantino son olarak şu sözleri sarf etti:

Beklenen Star Trek açıklaması

“Bence bu filmi çekme konusunda kararlı görünüyorlar. Fakat filmin yönetmeni ben olmayacağım gibi görünüyor. Ortada kesinlikle güzel bir fikir var. Bu yüzden dördüncü filmi çekmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden eğer isterlerse onlara yardımcı olmak ve fikirlerimi paylaşmak isterim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu aslında Quentin Tarantino’nun açısından gecikmiş bir açıklama. Yönetmen uzun zamandır onuncu filmini çekip emekli olacağını söylüyordu. Onun Star Trek’i yönetecek jübile yapması şaşırtıcı bir hareket olurdu.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı