reklamı kapat

POPÜLER

quentin tarantino once upon a time in hollywood

9. filmi Once Upon a Time in Hollywood’u tamamlayan Quentin Tarantino’dan şaşırtan “erken emeklilik” açıklaması

9. filmi Once Upon a Time in Hollywood için geri sayımı başlatan Quentin Tarantino, hayranları üzecek bir açıklamaya imza attı. Ünlü yönetmen beklenenden erken emekli olabilir.

Sinema severler soluklarını tutmuş Quentin Tarantino imzalı dokuzuncu film olan Once Upon a Time in Hollywood‘un yayınlanmasını beklerken, ünlü yönetmenden ilginç bir açıklama geldi. Açıklamaya geçmeden önce, bilmeyenler için kısaca yönetmenin gelecek sinema planlarından bahsedelim. Tarantino, kendisine 10 filmin bir çizelge hazırlamış ve 10. filmiyle sinemayı bırakacağını geçmişte açıklamıştı. Brad Pitt ve Leonardo DiCaprio’yu buluşturan yeni film de yönetmenin emeklilik filmi öncesi çektiği son yapımdı. Ancak Tarantino, verdiği son röportajda fikirlerini biraz değiştirmiş gibi görünüyor. Belki de Tarantino’nun son filmini bekliyor olabiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Quentin Tarantino, Once Upon a Time in Hollywood ile emekli olabilir

GQ‘ya röportaj veren Tarantino şu düşüncelerini dile getiriyor: “Bu tarz filmleri göz önüne aldığımızda, yolun sonuna geldiğimi düşünüyorum. Kendimi kitap yazarken ve tiyatro oyunları kaleme alırken görebiliyorum. Yani hala yaratıcı olacağım. Sadece filmlere verebileceğim her şeyi verdiğimi düşünüyorum. Eğer bu film gerçekten çok iyi geri dönüşler alırsa belki de 10. filme gitmem. Belki hemen bırakırım! Belki hala zirvedeyken bırakırım. Göreceğiz.

Quentin Tarantino filmlerini sevenler için bu açıklama biraz ani diyebiliriz. Özellikle hala önümüzde bir film olduğu düşüncesiyle kafamız rahatken. Ancak Tarantino belli ki yaratıcılığını başka kanallar aracılığıyla devam ettirecek. Şu noktada erken emeklilik durumu gerçek olursa, “10. Tarantino filmi nasıl olurdu?” sorusu ise hep akılları kurcalayacak gibi görünüyor. Yeni filmin Türkiye’de 23 Ağustos‘ta vizyona gireceğini belirtelim.

İlginizi çekebilir

Yönetmenin 9. filminin fragmanı