reklamı kapat

POPÜLER

9. Quentin Tarantino filmi Once Upon a Time in Hollywood

9. Quentin Tarantino filmi Once Upon a Time in Hollywood fragmanındaki Charles Manson gerilimi [İzle]

9. Quentin Tarantino filmi Once Upon a Time in Hollywood Cannes Film Festivali’nde gösterimini gerçekleştirdi. Yayınlanan yeni fragman ise Charles Manson‘ı ortaya çıkarıyor.

Bu yıl heyecanla beklediğimiz filmlerden biri Quentin Tarantino imzalı Once Upon A Time in Hollywood. Tarantino’nun 9. filmi olan yapım, sadece iddialı isimleri bir araya getirmekle kalmıyor, aynı zamanda Hollywood’un en karanlık dönemlerinden birini “kısmen” yansıtmayı amaçlıyor. İlk olarak bu yıl 72’ncisi düzenlenen Cannes Film Festivali’nde sinema severlerle buluşan yapım, izleyici içinse Ağustos 2019’da vizyona girecek. Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Margot Robbie ve Damon Herriman‘ı buluşturuyor. Olaylar ise Charles Manson tarikatının güç kazandığı dönemde, Vahşi Batı filmlerinin eski yıldızı Rick Dalton’ı merkezine oturtuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Once Upon a Time in Hollywood ile işlenen Sharon Tate cinayeti ve Manson’ın Hollywood etkisi

Hikaye özünde gözden düşmekte olan Vahşi Batı filmlerinin yıldızı Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) ve onun dublörü Cliff Booth (Brad Pitt) odağında ilerlese de, filmde Sharon Tate (Margot Robbie) olması işleri değiştiriyor. Tam da bu yüzden Hollywood’un karanlık dönemlerinden biri diyoruz. Zira Tate, 8,5 aylık hamileyken Manson ve tarikatı tarafından vahşice öldürülüyor. Tarantino geçmiş açıklamalarında olayın Charles Manson merkezinde ilerlemeyeceğini söylediği için Rick Dalton’ın komşu olduğu Sharon Tate’in yaşadıkları filme ne kadar yansıyacak bilemiyoruz. Ancak fragmanda ellerinde bıçak olan 3 figür görünüyor.

Öte yandan DiCaprio ve Pitt’i bir arada görmek bambaşka bir heyecan yaratıyor. Tarantino bu ikili için geçmişte “Robert Redford ve Paul Newman’dan bu yana en heyecan verici ikili.” açıklamasına imza atmıştı. Cannes Film Festivali incelemelerinin yavaş yavaş yayınlandığı yapıma ilişkin spoiler yemek istemiyorsanız, incelemelere bakmayın deriz.

Filmin Türkiye’de 23 Ağustos‘ta yayınlanması bekleniyor. Ancak filmin planlanan yurt dışı çıkışının ilk etapta 9 Ağustos olduğunu belirtelim. Bunu özellikle belirtiyoruz çünkü Sharon Tate 8 Ağustos 1969‘da, 50 yıl önce aramızdan ayrılmıştı. Bu sebeple Tarantino’nun planlı çıkış tarihi olarak 9 Ağustos 2019’u seçmesi aynı zamanda Tate’i 50. ölüm yıl dönümünde anmak istemesine dayanıyor. Ancak fragmanda yurt dışı vizyon tarihinin 26 Temmuz’a alındığı açıklandı. Yayınlanan yeni fragmanı haberin üzerinden izleyebilirsiniz.