reklamı kapat

POPÜLER

Star Trek

Quentin Tarantino’dan beklenen Star Trek açıklaması

Son zamanlarda Once Upon a Time In Hollywood filmiyle gündemde olan Quentin Tarantino yöneteceği konuşulan Star Trek projesiyle ilgili sessizliğini bozdu.

Bilmeyenler için kısa bir özet geçmek gerekirse Quentin Tarantino‘nun Star Trek dünyasıyla bağlantısı geçtiğimiz senelerde ortaya çıkmıştı. Başarılı yönetmen bu seriyi çok sevdiğini hatta devam filmi için bir fikri olduğunu açıklamıştı. Onun bu fikrini J.J. Abrams‘a anlattığı ve ikilinin görüşme halinde olduğu ifade edilmişti. O zamandan bu yana Quentin Tarantino’nun yöneteceği dördüncü Star Trek’i bekliyoruz. Ancak tecrübeli yönetmen son aylarda yıldızlarla dolu yeni filmi Once Upon a Time In Hollywood‘a odaklanmış durumda. Bu yoğunluk arasında söylentiler bir kez daha gündeme geldi.

Quentin Tarantino’nun Star Trek yorumu

Cinemablend‘in haberine göre Quentin Tarantino’ya yönetme ihtimali olan dördüncü Star Trek filmi soruldu. Bildiğiniz gibi Tarantino’nun belli bir sinema tarzı var. Çektiği filmler şiddet ve kan içerdiği için sadece yetişkinlere hitap ediyor. Peki başarılı yönetmen Star Trek dünyasına dahil olursa, çektiği film yine kendi tarzını koruyacak mı? Yoksa yönetmen mi bu dünyaya ayak uydurmayı seçecek? Tarantino bu noktada oldukça net bir yanıt veriyor: “Eğer filmi ben çekersem, yetişkinlere hitap eden bir tarzı olacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sanıyoruz ki görüşmeleri zora sokan tam bu nokta. Star Trek’in şimdiye kadar herkese hitap eden tarzı Tarantino ile birlikte değişime uğrayacak. J.J. Abrams da bu önemli adımı atmadan önce tüm ihtimalleri değerlediriyor gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Once Upon a Time in Hollywood fragmanı