reklamı kapat

POPÜLER

Apple iCloud for Windows uygulamasıyla iPhone ile dosya paylaşımı

iPhone ve Windows arası dosya paylaşım çilesini bitiren uygulama [İndir]

iPhone kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri Windows cihazlarla iletişim. Apple, yeni iCloud uygulamasıyla bu sorunu çözmeye hazırlanıyor.

Apple ekosistemi, iPhone kullanıcılarını pek çok başlıkta kısıtlayabiliyor. Onlardan biri de Windows cihazlarla olan zayıf iletişim. Firmanın geçmiş yıllarda sahip olduğu iCloud uygulaması ise en doğru örneklerden biri. Geçtiğimiz yıl uygulama cihazlarda Windows 10 güncellemesini yüklemeyi engelleyen bir hata dahi yaratmıştı. O denli bir acı çekişten bahsediyoruz. Fakat Microsoft ve Apple yeni uygulama için iş birliğine gidiyor ve iPhone’ların Windows’lu bilgisayarlarla iletişimini güçlendirirken, dosya aktarımını da rahatlatıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, yeni iCloud uygulamasını iPhone kullanıcıları için indirmeye sundu

Microsoft’un resmi blogunda müjdelenen yeni uygulama OneDrive benzeri bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Artık iCloud’unuzda bulunan fotoğraflar, videolar, e-postalar, dosyalar ve aklınıza gelebilecek tüm önemli bilgileri Windows 10’lu bir bilgisayarda basitçe görüntüleyebiliyor, bilgisayara aktarabiliyorsunuz. iCloud Drive başlığı altında dosyalar Photos, Mail, Contacts gibi başlıklar altında listeleniyor.

Sadece dosyaları bilgisayara aktarmak değil, telefona da aktarmak kolaylaşıyor elbette. Buradaki ilgili klasöre dosyanızı bıraktığınızda cihazınızdaki iCloud hesabına geçiş sağlanıyor. Böylece çevrim içi ve çevrim dışı dosya erişimi ekosistemler arası basit bir şekilde sağlanıyor.

Uygulama Microsoft’un mağazasında indirilmeye sunulmuş durumda. Buradan uygulamayı indirip kurabilir, hesabınızı girerek dosya paylaşımını sağlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

iPhone’lara gelen Excel güncellemesiyle tabloları fotoğraf çekerek belgeye aktarma