reklamı kapat

POPÜLER

LG oyuncu monitörü
LG oyuncu monitörü

LG’den dünyada bir ilke imza atan iki yeni “IPS” oyuncu monitörü

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, oyun tutkunlarını sevindirecek dünyada bir ilke imza atan iki yeni oyuncu monitörü ile karşımızda.

Günümüzde satılan birçok oyuncu monitörü TN panel kullanıyor. Bu paneli kullanan monitörler ile çok düşük tepki süreleriyle akıcı oyun deneyimi elde edilebiliyor. Ancak TN paneller yapısı gereği çok iyi görüş açısı ve çok derin renkler sunamıyor. LG ise yeni modelleriyle tam da bunu çözüyor. Firmanın 27GL850 ve 38GL950G isimli yeni modelleri, IPS panel teknolojisi üzerine kuruluyor. Dünyada 1 ms tepki süresine sahip ilk IPS oyuncu monitörleri olan bu GL serisi modeller, bu açıdan oldukça dikkat çekiyor. Biraz daha detaya indiğimiz zaman 37,5 inç boyuttaki büyük model 3840×1600 piksel çözünürlüğe ve 177 Hz yenileme hızına sahip. Kavisli tasarlanan yani sizi oyunun içerisinde daha iyi dahil edebilen monitör, 450 nit parlaklık veriyor. Diğer model ise birçok oyuncu için daha ideal olan 27 inç boyutunda. 2560×1440 piksel çözünürlük, 144 Hz yenileme hızına ve 350 nit parlaklık sunan ürün, kavisli değil düz yapıda. Burada ayrıca her iki monitörde de Nvidia G-Sync desteği bulunuyor. Bu teknoloji monitörün yenileme hızı ile GPU’nun render hızını senkronize ederek oldukça akıcı ve düşük gecikmeye sahip bir oyun deneyimi sunuyor.

LG oyuncu monitörü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG imzalı yeni oyuncu monitörü modellerinin fiyatı açıklanmıyor

Ancak iki modelin de hiç ucuz olması beklenmiyor. Yüksek renk doğruluğu, görüş açısı ve hızı bir araya getiren monitörlerin, önümüzdeki ay ön siparişe açılacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Son dönemde tanıtılan en özel monitör Apple’dan geldi