reklamı kapat

POPÜLER

Samsung oyuncu monitörü

Samsung için bir ilke imza atan kavisli oyuncu monitörü

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, G-Sync teknolojisine destek veren ilk oyuncu monitörü modeli olan CRG5’i tanıttı.

Samsung, oyun monitörü konusunda geniş bir ürün gamına sahip. İşte bu modeller arasına yeni eklenen CRG5, farkını dediğimiz gibi Nvidia ekran kartı sahiplerini sevindiren G-Sync desteğiyle koyuyor. Firma için bu açıdan bir ilke imza atan model, G-Sync teknolojisiyle kendi yenileme hızı ile GPU’nun render hızını senkronize ederek oldukça akıcı ve düşük gecikmeye sahip bir oyun deneyimi ortaya koyabiliyor. Birçok oyuncu için ideal olan 27 inç boyutundaki model, tam 240 Hz yenileme hızıyla da akıcılığı üst seviyeye çıkarıyor. 1080P çözünürlükte ve VA panel kullanan CRG5, 3.000:1 kontrast değerini sunuyor ve kavisli yapıda olduğu için çevreleyici bir deneyim getiriyor. 4 ms tepki süresi sunulan oyuncu monitörü, bünyesinde iki adet HDMI, DisplayPort ve USB-A portlarını barındırıyor. Firmadan alıştığımız bir bacağı ve genel olarak ince çerçeveleri (Alt çerçeve hariç) bulunan monitör modeli, fiyat performans konusunda güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung oyuncu monitörü CRG5, dikkatleri üzerine çekmeyi biliyor

Önümüzdeki ay raflardaki yerini alacak monitörün, açıklandığı kadarıyla resmi olarak 400 dolar yurt dışı fiyat etiketi bulunuyor. Bu ürünün yakın zaman içerisinde Türkiye’de de satılması bekleniyor. Türkiye fiyatı hakkında ise bir açıklama bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni monitör modellerinden