reklamı kapat

POPÜLER

Huawei dizüstü bilgisayar

Huawei için ortaya çıkan üzücü dizüstü bilgisayar gelişmesi

Amerika ambargosu altında olan Huawei, bugün yine kötü bir haberle daha gündemde geldi. Bu sefer konunun merkezinde dizüstü bilgisayarlar yer alıyor.

Huawei biliyorsunuz akıllı telefon yanında gerçekten çok iyi dizüstü bilgisayar modelleri de üretiyor. Bu modelleri Türkiye’de de satan firma, Amerika ambargosuna uymak durumunda olan Microsoft nedeniyle gelecek cihazlarında Windows işletim sistemi kullanamayacak. Aynı zamanda Intel de işlemci tarafı için ambargo dahilinde yer alıyor. İşte bunlara bağlantı olarak önemli bir gelişme daha yaşandı. Söylendiği kadarıyla firma dizüstü bilgisayar için parça tedariği yaptığı firmalara sevkiyatı durdurma kararı bildirdi. Buna ek olarak yeni dizüstü bilgisayar geliştirmeyi de durdurduğu söylenen teknoloji devi, gerçekten kötü duran bir adım daha atıyor. Dediğimiz gibi dizüstü bilgisayarları gerçekten iyi olan firma, işler yoluna girene kadar bu tarafta bir duraklama dönemine giriyor. Burada mevcut yani hali hazırda satılan modelleri etkileyen olumsuz bir durum bulunmuyor. Ancak kısa vadede yeni Huawei dizüstü bilgisayar lanse edilmeyecek gibi görünüyor. Bu konu Honor’un alandaki geleceği için de aynı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, gerçekten kötü zamanlar geçiriyor

Peki firmanın bu durumlara karşı cevabı ne olacak? Burada en büyük cevap firmanın kendi işletim sistemi olacak gibi görünüyor. Kendi işletim sistemini akıllı telefonlar yanında bilgisayarlar için de geliştiren firma, bu sayede dışa bağımlılığını bitirmek istiyor. Akıllı telefon tarafında Android uygulamalarını çalıştırabileceği söylenen işletim sistemi, gerçekten merakla bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın profesyonellere özel yeni donanımları