reklamı kapat

POPÜLER

Huawei dizüstü bilgisayar

Huawei dizüstü bilgisayarlar için önemli Microsoft gelişmesi

Huawei imzalı dizüstü bilgisayarlar geçtiğimiz aylardan resmi Microsoft mağazasından kaldırılmıştı. İşte bu konuda önemli bir gelişme yaşandı.

Advertisement

Amerika ambargosu altında olan Huawei ile Amerika merkezli şirketler arasında “bir ileri bir geri gelişmeler” yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda dizüstü bilgisayar modelleri resmi Microsoft mağazasından Huawei, kısa süre önce güzel bir haber aldı. Gelen bilgiye göre Microsoft, Huawei’nin modellerini yeniden mağazasına aldı ve satışa başladı. Huawei hatırlarsınız geçtiğimiz hafta da dizüstü bilgisayar ile alakalı daha sonra yalan olduğu ortaya çıkan bir haberle gündeme gelmişti. Firmanın dizüstü bilgisayar için parça tedariği yaptığı firmalara sevkiyatı durdurma kararı bildirdiği ve yeni dizüstü bilgisayar geliştirmeyi de durdurduğu söylenmişti. Ancak kaynaklar daha sonra bunu yalanlamış ve firmanın yeni dizüstü bilgisayarlar geliştirmeye devam ettiğini açıklamıştı. Hatta önümüzdeki ay yeni bir model tanıtacağı belirtilen şirketin, gelecek bilgisayarlarında MateBook serisi içerisinde daha önce görülmemiş yeni özellikler de sunacağı müjdelendi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei, Windows yerine kendi işletim sistemini de geliştiriyor

Gelen bilgilere göre kendi işletim sistemini akıllı telefonlar yanında bilgisayarlar için de geliştiren firma, bu sayede dışa bağımlılığını bitirmek istiyor. Akıllı telefon tarafında Android uygulamalarını çalıştırabileceği söylenen işletim sistemi, dizüstünde nasıl bir deneyim sunacak oldukça merak ediliyor. Buna rağmen Huawei’nin Microsoft ile gelecek modellerinde Windows kullanma konusunda çalışma içerisinde bulunduğu biliniyor. Ayrıca Amerika merkezli şirketler büyük zarar edecekleri için Trump’ı aldığı ambargo kararından döndürme konusunda da çalışıyor.

İlginizi Çekebilir

İki ekranlı dizüstü bilgisayar