reklamı kapat

POPÜLER

Huawei MateBook D 15

Huawei MateBook D 15 dizüstü bilgisayar modelinin Türkiye fiyatı belli oldu

Akıllı telefon tarafının dev isimlerinden Huawei, dizüstü bilgisayar pazarında da iddialı. Firmanın Türkiye’de satılacak yeni modeli ise Huawei MateBook D 15.

Biliyorsunuz Huawei imzalı dizüstü bilgisayar modelleri hali hazırda Türkiye’de satılıyor. İşte bunlar arasına çok yakında yeni Huawei MateBook D 15 modeli de dahil ediliyor. Firmanın resmi açıklamasına göre şık cihaz 20 Mart 2020 itibariyle 4.599 TL tavsiye edilen başlangıç fiyatıyla kullanıcılarıyla buluşacak. Görebileceğiniz üzere oldukça güzel tasarlanmış bir gövdesi bulunan dizüstü, alt kalın olmasına rağmen üst ve yan taraflarında oldukça ince çerçeveler taşıyor. Profesyonellere değil normal kullanıcıya yönelik tasarlanan dizüstü, Türkiye’de satılacak versiyonunda 15 inç’lik 1920×1080 piksel bir IPS LCD ekran ile bizleri karşılıyor. Gücünün AMD Ryzen işlemcilerden ve AMD Radeon Vega 8 grafik biriminden alan dizüstü, 8 GB çift kanal DDR4 RAM ve SSD ya da SSD + HDD depolama seçenekleriyle donatılabiliyor. Gelişmiş bir soğutma sistemi kullanan ve bu sisteme “Shark Fin Fan 2.0” adı verilen MateBook D 15 dizüstü bilgisayar, 56 Wh pil ve 65W USB-C şarj cihazı ile geliyor. Windows 10’lu modelin 9,5 saatte kadar Full HD video izletebildiği Huawei tarafından verilen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei MateBook D 15 dizüstü bilgisayar dikkat çekiyor

Bünyesinde giriş güvenliği sunan bir parmak izi sensörü yer alan dizüstü bilgisayar, yenilenen Huawei Share özelliklerine de sahip. Şirket bunları şu şekilde açıklıyor: “MateBook D 15, yenilenen Huawei Share özellikleriyle bağlantı özelliklerini de güncelledi. Bu yeni özelliklerle, HUAWEI MateBook ve akıllı telefonlarla daha kolay iletişim kuran arayüz, sürükle bırak özelliğiyle beraber, akıllı telefona kaydedilmiş içeriği doğrudan dizüstü bilgisayarda görüntülemeyi de sağlıyor. Dizüstü bilgisayara bağlı çevre birimlerinin, akıllı telefonlarda gezinti için de kullanılabildiği Multi-Screen Collaboration, cihazlar arası geçiş yapmaksızın, mobil uygulamalara sorunsuz erişim sağlıyor.”

Firma MateBook D serisinde yer alan diğer üyelerin de çok yakında tüketicilerle buluşturulacağını aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın P40 ailesi için paylaştığı tanıtım videosu