reklamı kapat

POPÜLER

OPPO ekran altı kamera teknolojisi

OPPO ekran altı kamera teknolojisi hakkında resmi açıklamalar

Türkiye’de aktif olarak yer alan teknoloji devi firmalardan OPPO, devrimsel ekran altı kamera teknolojisi hakkında yeni bilgiler verdi.

İnce çerçeveli telefonlar için hayatımıza giren çentikler, ekran delikleri ve motorlu / kızaklı kamera sistemleri, biliyorsunuz yakında tarih oluyor. Bunun sağlayacak firmalardan birisi olan Çin merkezli dev üretici OPPO, hatırlarsınız kısa süre önce kendi ekran altı kamera teknolojisini görücüye çıkartmıştı. Bu yeni altyapıda ön kamera ve sensörler direkt olarak ekranın altında yer alıyor. Bu sayede pürüzsüz bir “tam ekran deneyimi” sunan firma, sıfır çerçeveli telefonların yolda olduğunu gözler önüne seriyor. OPPO’nun arge departmanı tarafından yapılan açıklamaya göreyse firma bu teknoloji üzerinde 2017’den bu yana çalışıyor. Daha önce kimsenin yapmadığı bu işlemi gerçeğe dönüştürmenin gerçekten çok zor olduğunu belirten mühendisler, altyapının telefonların ağırlığını artırmadığını da belirtiyor. Kamera üstünde kalan ekranın ayırt edilemeyecek kadar düzgün göründüğünü de belirten arge ekibi, teknolojiden oldukça umutlu görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO ekran altı kamera teknolojisi konusunda çalışan tek isim değil

Xiaomi ve Samsung da ön kamerayı ekrana entegre etmek için planlar yapan isimler arasında yer alıyor. Ancak ekran altı kameraya sahip modellerin ancak 2020’de geleceği belirtiliyor. Bu açıdan biraz daha beklememiz gerekiyor.

İlgili Video