reklamı kapat

POPÜLER

OPPO ekran altı kamera

OPPO ekran altı kamera teknolojisini çalışırken görün [Video]

Teknoloji devi OPPO, InnoDay2019 kapsamında ekran altı kamera teknolojisi ile gövde gösterisi yaptı. Teknoloji çıkışa oldukça hazır görünüyor.

Türkiye’de aktif olarak yer alan isimlerden OPPO, biliyorsunuz uzun süre önce bir ekran altı kamera teknolojisi tanıtmıştı. Telefon tarafında ekran deliklerini, çentikleri, kalın çerçeveleri ve motorlu sistemleri tarihe gömecek bu teknoloji, artık gerçekten çıkışa hazır görünüyor. InnoDay2019‘a katılan Isa Rodriguez ve David Imel tarafından çekilen aşağıdaki kısa videolar, bunu açık şekilde gözler önüne seriyor. Kullanılmadığı zaman aşırı yakından bakılmadığı süre boyunca görünmeyen kamera, gerçek tam ekran deneyimi getiriyor. 2020’nin ilk çeyreğinde, yüksek ihtimalle de firmanın 2020’deki ilk amiral gemisinde yer alacak OPPO ekran altı kamera teknolojisi, yeni yıl için telefon tarafında en çok heyecanlandıran teknolojiler arasında başı çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, ekran altı kamera teknolojisi çok iddialı geliyor

Ekran altı kamera teknolojisi üzerinde bildiğimiz kadarıyla Samsung, Vivo ve Xiaomi gibi isimler de aktif olarak çalışıyor. Burada en iyi çözümü çıkışı kendi ekran OPPO’dan sonra Xiaomi’nin yapacağı tahmin ediliyor. Çünkü firma teknoloji üzerinde gerçekten çok uzun süredir çalışıyor. Ancak kendi panel teknolojilerini üreten Samsung’un da bu konuda ciddi bir adım atması bekleniyor. Samsung’un kamerası ekranın altında olacak ilk amiral gemisi Galaxy Note 11 olabilir deniyor.