reklamı kapat

POPÜLER

OPPO ekran altı kamera teknolojisi

OPPO’dan “yaşanan dönüşümü gösteren” ekran altı kamera videosu [İzle]

Türkiye’de bulunan teknoloji devi OPPO, devrimsel ekran altı kamera teknolojisi için sektörde yaşanan yaşanan dönüşümü gösteren güzel bir video paylaştı.

OPPO biliyorsunuz 26 Haziran tarihli MWC Shanghai Expo kapsamında ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk akıllı telefon modelini tanıtıyor. Kısa süre önce bu telefonun 2019 içerisinde karşımıza çıkmayacağını çünkü sistemin henüz seri üretime hazır olmadığını öğrendik. Bu açıdan firma düzenlenen fuar kapsamında bir gelecek gösterimi yapmaya hazırlanıyor. Bunun için hazırlanan yukarıdaki video ise sektörün gösterdiği değişim üzerinden geleceği gözler önüne seriyor. Kalın çerçevelerin yerini alan çentikler ve dönen kameralardan sonra sırada ekran altı kamera teknolojisi bulunuyor. Video içerisinde tam da bunu gösteren ve heyecanı artıran OPPO, gerçekten yeni bir döneme başlıyor. Çentik ya da deliğin olmadığı tam ekran telefonlar için motorlu kameralara olan ihtiyacı bitirecek sistem, gerçekten çok merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO, ekran altı kamera teknolojisi konusunda çok iddialı

Tekrar hatırlamak adına firma tam ekran deneyimi sunan bu teknoloji üzerinde 2017’den bu yana çalıştıklarını açıklıyor. Daha önce kimsenin yapmadığı bu işlemi gerçeğe dönüştürmenin gerçekten çok zor olduğunu belirten şirket mühendisleri, altyapının telefonların ağırlığını artırmadığını da belirtiyor. Bu teknolojiye sahip cihazlar için 2020’nin ilk çeyreğini beklememiz gerekiyor. Süreçte Samsung ve Xiaomi’nin de aktif olarak çalıştığı biliniyor.