reklamı kapat

POPÜLER

yapay zeka Photo Wake-Up

Fotoğrafları canlandıran devrimsel yapay zeka teknolojisi [Video]

Çok ilginç bir yapay zeka teknolojisi daha hazırlandı. Bu yeni teknoloji gerçek anlamda fotoğrafları hayat katıyor, onları canlandırıyor.

Hazırlanan bu yeni yapay zekanın arkasında Washington Üniversitesi araştırmacıları ve sosyal medya devi Facebook yer alıyor. Burada “Photo Wake-Up” adını verdikleri bir algoritma geliştiren araştırma ekibi, fotoğraflardaki objeleri canlandırabiliyor. Yukarıda izleyebileceğiniz videoda da görebileceğiniz üzere fotoğraf ya da çizimlerdeki kişileri / karakterleri hareketli animasyon haline getirebilen algoritma, şu an gerçekten inanılmaz iyi çalışıyor. Sürece çok ilginç olarak üçüncü boyutu da katan sistem, canlanan karakterin yerini de rahatlıkla doldurabiliyor. Gösterildiği kadarıyla belirlenen karakterlere 360 derece hareket kabiliyeti getiren yapay zeka, yüksek kalitede sonuçlar sağlıyor ve çok ilginç projelerin önünü aralıyor. Üzerinde çalışmalar devam eden ve her geçen gün daha iyi hale gelen sistem, gelecek için heyecanlandırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yapay zeka teknolojileri korkutucu derecede iyi hale geldi

Bu tarz sistemler ile daha önce çok uzun süren birçok çalışma daha hızlı ve kolay hale geliyor. Yapay zekanın geldiği nokta gerçekten inanılmaz görünürken, süreçten tedirgin olanlar da bulunuyor. Bu sistemlerin kötü ellerde çok tehlikeli olabileceği söyleniyor. Ancak bu durum elbette teknolojinin gelişmesini engellemiyor. Sürecin üstüne gidilip tüm risklerin / tehlikelerin ortadan kaldırılması gerekiyor.