reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Taycan

Porsche Taycan cephesinden gelen yeni kokpit sızıntısıyla heyecan artıyor [Video]

Resmi olmayan detaylar üzerinden çözülme sürecine devam eden Porsche Taycan, kokpitinden gelen yeni görüntülerle otonom sürüşe göz kırpıyor.

Her geçen gün kendisiyle ilgili yeni bilgiler elde ettiğimiz Porsche Taycan, elektrikli otomobil piyasasına yeni bir soluk getirme hazırlığında. Bunu kullanıcı cephesinde gördüğü ilgiyle de hissettiren modelin, 20.000 olarak planlanan ilk parti üretim adedinin 40.000‘e çıkarılması da çok net bir şekilde gösteriyor. Geçtiğimiz ay içerisinde seri üretim versiyonunun kokpit detaylarıyla gündeme gelen Taycan, bu kez benzer şekilde lakin video görüntü üzerinden karşımıza çıkıyor. Rakibi olarak gösterildiği Tesla’ya cevap verebilmesi adına önemli noktalarla bezenmesi gerektiğini bildiğimiz aracın yeni görüntüleri otopilot gibi önemli bir ibareyi de içeriyor olmasından ötürü fazlasıyla önemli.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Taycan hakkında bilinenler

Ortaya çıkan videoyu izlemeden öne Taycan ile ilgili elimizde beliren güncel detayları da bir araya getirmekte fayda var. Meraklılarının anımsayabileceği üzere otomobilin ilk macerası 2015 yılında bir konsept olarak başlamıştı. Bugün geldiğimiz noktada konsepte mümkün olan en iyi şekilde sadık kalmaya çalıştığını gördüğümüz Porsche, kokpitte de benzer felsefeyi sürdürecek. Önümüzdeki eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz modelde 500 kilometreye yaklaşan menzil değeri beklenirken, 800 Volt şarj mimarisiyle 20 dakikalık şarjla 400 kilometreyi bulan menzil seviyesine erişebilecek. Videoda karşımıza çıkan ve beklentileri artıran Autopilot ibaresinin ise, park asistanıyla birlikte uzun yol bazında iyi bir seviye sunması bizi şaşırtmayacak. Modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Video

https://youtu.be/sDvbDyHUyfk